«Накопичувачі кримінального «бабла» проти Громадянського суспільства України. Епізод 1

Антон Геращенко тиснув на Крищенка у справі Ольги Коцько

У 2003 році мені довелося в рамках інформ-туру Центру інформації та документації НАТО в Baltic states знімати 3 відеосюжети про те, як Литва, Латвія та Естонія здійснили необхідні реформи і натоді готові були до набуття членства в НАТО.

Мені багато що сподобалося в цих трьох Baltic States. Та найбільше позитивно вразило як генерал з Генштабу ЗС Латвії сказав:

Якщо ми — військові — проігноруємо якусь ініціативу ГО, громадських діячів, і їм щось не сподобається, то буде великий скандал.

Тобто Громадянське суспільство в Латвії (та й у Литві, в Естонії) було для тамтешніх державних чиновників СВЯЩЕННОЮ, майже САКРАЛЬНОЮ ІДЕЄЮ. І взаємодія балтійських урядовців з ГО відбувалася на високому етичному і правовому рівні.

Всі ті зустрічі, події, враження, отримана інформація рівно вклалися в мій Світогляд. І все те, що я описую та фільмую в рідній Україні, весь час мимоволі порівнюю з великим досвідом Baltic States. (За 4 місяці — 29 березня 2004 року) Литва, Латвія та Естонія набули членства в НАТО.

Реформи і плідна співпраця з Громадянськими суспільствами увінчалися  успіхом для 3-х Балтійських держав.

У липні цього 2020 року мені довелося фільмувати, описувати і робити відеосюжет на тему:

ЯК ПОЛІЦІЯ УКРАЇНИ ВЗАЄМОДІЄ З ГРОМАДСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ, активісти якої вийшли на мирний, законний ПРОТЕСТ.

Акція була зареєстрована, ГО «Антикорупційний захист, децентралізація і безпека» — зареєстрована. Голова ГО активіст Ольга Коцько є членом Громадської ради при КМДА, за фахом магістр права. Вона — відома активістка, знана в колах журналістів і громадських діячів.

Чому Ольга Коцько разом зі своїми колегами по ГО, АТОвцями, друзями вийшла на протест за адресою Електриків, 12 до Річкового порту?

Команда журналістів, незалежних від кримінально-олігархічних ділків, про це розповідала на таких ресурсах:

Якщо стисло, жителі села Погреби, що за київською Троєщиною, ВНАСЛІДОК ВИДОБУТКУ ПІСКУ на Десні, поступово втрачали свої земельні ділянки. Земснаряд намивав пісок на Десні, тому береги почали обвалюватися і під воду відповідно потрапляли земельні ділянки. Таємницею Полішінеля для мешканців Погребів було те, що незаконно намивав пісок на Десні пан Бродський молодший.

Селяни Погребів зверталися до своїх депутатів селищної ради Погребів, депутати мусили шукати виходи на яскравих, діяльних, результативних активістів з Київа. І врешті-решт вийшли зі своїми «болями» на ГО, яку очолює Коцько Ольга.

Коли учасники, назвемо цей протест ПІСОЧНИМ… Тож коли учасники ПІСОЧНОГО ПРОТЕСТУ вийшли до двох виїздів з Річкового порту і заявили про мирний, законний, ПРОТЕСТ,

та (УВАГА!) повідомили, що

ЖОДНА МАШИНА З ПІСКОМ НЕ ВИЇДЕ БЕЗ ПЕРЕВІРКИ ТОНАЖНОСТІ, а для цього представники ГО попросили пред’явити на виїздах товарні накладні. В такий спосіб можна було уникнути перевантаження самосвалів і подальшого розбиття київських автодоріг.

Столичні автодороги розбивалися біля виїзду з Річкового порту до початку «пісочного» протесту,
і після того, як Ольгу Коцько суддя Корнілова незаконно посадила під домашній арешт

 Ну справді,

— чому первантажені вантажівки мають розбивати дороги у столиці України, а потім водії розбивають свої автівки?

— чому з бюджету (НАРОДНОГО БЮДЖЕТУ!!!, бо жодних державних грошей у нас нема, є лише народні)… Тож чому народні гроші мають виділятися безупину на перманентне латання доріг, усі ті ямкові ремонти?

Тому що Бродський вирішив, що йому дозволено вивозити пісок з кількатонним перевантаженням?

Ой! Що там почалося після того, як

ГРОМАДСЬКІСТЬ (а ГО — це частина громадськості, частина Громадянського суспільства)… Отож, що почалося (!!!), як закипіли пристрасті після того, як Громадський лідер Коцько Ольга заявили, що розбивати дороги перевантаженими самосвалами водії тепер не зможуть!

Спершу вийшов якийсь чоловік пом’ятого вигляду і почав відверто хамити, говорити образливі слова активісткам.

Я йому сказав, що він має бути джентельменом, хамити дамі не можна, що мама, певне, його цьому не вчила. Що виставляти себе в хамському вигляді перед товариством і активістками — це прояв чоловічої слабкості.

Тому пом’ятому чолов’язі ще багато чого в різних конотаціях розповідали, тож він якось за кілька хвилин щось зрозумів, сказав що він — сильний і навіть, певне, на підтвердження своєї сили почав віджиматися прилюдно прямо в багнюці. І, що прикметно, припинив хамити, навіть вибачився!

Напевне, людина, у глибині душі, він — порядна, просто відповідна пахота з порушеннями моралі і законодавства його трохи «оскотинила», даруйте.

Якось так, з певним хамством проти активістів і без того хамства, персонал бази почав входити в якесь законне, правове русло:

— пред’являти товарні накладні;

— виїзджати з Річкового порту без перевантаження (згодом деякі водії навіть дякували за порядок, за те що не доводиться розбивати самосвали, а потім ремонтувати).

Тож пісочний протест почав приносити свої правові плоди.

Та «комусь» це не подобалося. І дуже не подобалося! Хто ж захоче втрачати надприбутки?

І проти протестуючих з ГО «Антикорупційний захист, децентралізація та безпека»

БУЛА ОРГАНІЗОВАНА НИЗКА ПРОВОКАТИВНИХ ДІЙ І ВІДВЕРТА ПРОВОКАЦІЯ ЗА УЧАСТІ ПОЛІЦІЯНТІВ З Подільського райправління Нацполіції МВС України.

Про неї було описано тут.

Одразу після провокації на Електриків, 12 проти голови ГО «Антикорупційний захист, децентралізація та безпека» Коцько Ольги та її побратимів-громадських активістів — а саме, розпилення «тітушкою» газу у вічі активістам та поліціянтам — поліцейські з Подільського райуправління Нацполіції МВС затримали «чомусь» активістів, Ольгу Коцько, а затим незаконно затриманих доставили в Подільське райуправління Нацполіції. Там, точніше — в ІТТ — з якогось дива, з відвертими порушеннями представників Громадянського суспільства протримали аж цілу добу. Після звільнення з ізолятора тимчасового тримання (ІТТ МВС) Ольга Коцько надала інтерв’ю.

Та через день після звільнення з ІТТ МВС слідча суддя Подільського райсуду Київа Корнілова засудила голову ГО «Антикорупційний захист, децентралазація та безпека» Ольгу Коцько до 60 (!!!) діб домашнього арешту. Фактично це відбулося за проведення законного, мирного протесту. Відсидівши за «ну просто так!!!» 1 місяць, Ольга Коцько прокоментувала нам весь правовий безмір, що скоїли поліціянти з Подолу та суддя проти неї, її побратимів та мирної акції.

Це неможливо в країнах Балтії, з яких розпочато цей розслідувальний блог. Це банальний і брутальний безмір. І це розуміють громадські діячі Київа, які на засіданні Комітету Громадської ради при КМДА почали діяти на

 • захист ОЛЬГИ КОЦЬКО;
 • мирних громадських акцій;
 • законності у Київі;
 • громадського контролю за діями правоохоронців, які брутально перешкодили проведенню мирного протесту і виступили на боці криміналу.

Вже понад місяць просиділа Ольга Коцько під незаконним домашнім арештом. Апеляція в її справі чомусь не відбувається. Тож в Україні окрім політичних в’язнів з’явилися ще й антикорупційні незаконно ув’язнені.

П.С. Для учасників «пісочного» протесту та цілої аудиторії, яка спостерігає за ним, відомо, що на такі посадові порушення і злочини співробітники Подільського райуправління Нацполіції пішли через вказівки заступника Міністра Авакова — Антона Геращенка. Саме Геращенко, як неодноразово повідомляла Ольга Коцько та інші джерела патронує бізнес пана Бродського.

Далі буде.

Ігор Рудич, член Спілки офіцерів України, журналіст

2 thoughts on “«Накопичувачі кримінального «бабла» проти Громадянського суспільства України. Епізод 1

 • 17 августа, 2020 в 09:17
  Permalink

  Мне лично Ваш интернет-сайт порекомендовали родственники. Как я начинаю понимать, не зря.

  Ответ
  • 7 августа, 2021 в 22:07
   Permalink

   Дякую

   Ответ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика