МОЗ віддав Республіканську клінічну лікарню під університетську клініку

11 лютого 2021 року Міністерство охорони здоров’я затвердило наказ № 231 «Про затвердження акту прийому-передачі цілісного майнового комплексу державного закладу «Республіканська клінічна лікарня Міністерства охорони здоров’я України».

«Закріпити цілісний майновий комплекс  державного закладу  «Республіканська клінічна лікарня Міністерства охорони здоров’я України»» на праві оперативного управління » за Національним медичним університетом ім. О.О. Богомольця згідно з актом приймання передачі.» — йдеться у наказі.

Національний медичний університет імені О.О. Богомольця

«НМУ ім. О.О. Богомольця має велику матеріально-технічну базу, достатньо коштів і фінансування і найголовніше — бажання розширити потужності, прийняти близько трьохсот фахівців, які зараз надають допомогу в Республіканській клінічній лікарні», — наголосила заступниця міністра охорони здоров’я  Світлана Шаталова.

Ще 5 років тому намагання передачі Республіканської клінічної лікарні Міністерства охорони здоров’я України викликало супротив з боку керівництва закладу через ненадання НМУ чіткого плану розвитку закладу. Наразі ситуація змінилась і нинішній Міністр охорони здоров’я Максим Степанов підтримав ідею розвитку медичної освіти через створення на базі НМУ університетської клініки.

В НМУ ім. Богомольця обіцяють, що заклад працюватиме далі та перетвориться на Європейського зразка Університетську клініку і мають чіткі плани та терміни. Для цього її переобладнають під клінічні потреби студентів-інтернів та посилять  терапевтичний та хірургічний напрямки. 

«Українська вища медична освіта має відповідати міжнародним стандартам. Все має бути побудовано таким чином, щоб  від лекційної зали до набуття практичних навичок був один крок. Всі найкращі світові медичні університети працюють за таким принципом. Тому ми дуже вдячні Міністру охорони здоров’я Максиму Степанову за дуже рішучий і такий необхідний для розвитку медичної освіти крок, як приєднання  Республіканської  клінічної  лікарні до Національного медичного університету.

 Університетська клініка створюється з метою забезпечення підготовки та підвищення кваліфікації медичних працівників за стандартами вищої освіти, проведення науково-дослідної роботи, організації та надання медичної допомоги населенню, апробації та впровадження нових медичних технологій.» — наголошує  Юрій Кучин,  ректор НМУ О.О. Богомольця, — і додає, що треба буде докласти зусиль для приведення будівель в належний стан:

 «На момент передачі нашому Університету будівлі Республіканської клінічної лікарні мають незадовільний стан. Однак ми докладемо максимум зусиль аби за рік-два перетворити її на повноцінну університетську клініку  Європейсько зразка де будуть лікувати найкращі лікарі та практикувати студенти. Ми поступово будемо оновлювати та осучаснювати, не закриваючи відділення. Наразі це особливо необхідно, адже днями  вже почався прийом ургентних пацієнтів у Республіканську клінічну лікарню МОЗ».

Довідково: Сьогодні передове лікування та інноваційна діагностика в Європі і США зосереджена саме в кращих університетських клініках.  Деякі з них мають вікові традиції. Наприклад, клініка при Хайдельбергського університеті (Німеччина) веде свою історію з 1386 року. Кілька професорів цієї клініки отримували Нобелівську премію з медицини, в тому числі за дослідження в області онкології. А клініка університету Фрайбурга, який був заснований ще в 1457 році, знаменита, наприклад, тим, що тут вперше був проведена імплантація штучного серця.

vyboranema.in.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика