Криштун, Харахаліль, Потоцький, Штейнберг, Чернецький мають відповісти за беззаконня в Міноборони – учасник АТО Сергій Переуда

Geplaatst door Игорь Рудич op Woensdag 24 april 2019

Упродовж минулого року в Міністерстві оборони, зокрема, в Тилу відбулися скандальні події. Очільник Тилу – полковник Харахаліль — сексуально домагався підлеглої, про що є інформація на Ютуб 

, а також написала низка інтернет-ресурсів.

https://skoty.info/novosti/item/66993-yak-nachalniku-tilu-zamovlyali-doneckih-putan-ta-pro-nsh-pohodenki-polkovnika-harahal-lya

http://thekievtimes.com.ua/item/19763-yak-nachalniku-tilu-zamovlyali-doneckih-putan-ta-pro-nsh-pohodenki-polkovnika-harahal-lya

У понад ста інтернет-виданнях було висвітлено подробиці того харасменту. Також журналісти інтернет-видань змалювали як верхівка Тилу міноборони розважається у підпорядкованій частині у Києві на вулиці Качалова: дівчатка, шашлики, дегустація оковитої та інших алкогольних напоїв.

Слід зауважити, що організація солодкого життя тилової верхівки лягла на плечі солдатів-строковиків, контрактників, офіцерів, про що йшлося на Ютуб

Вся ця «малина» відбувалася у вихідні, а для забезпечення тої «малини» задіювалися військовики – особовий склад в/ч.

Особисто оргпитання розважального ґатунку тримав на контролі начальник 229 бази Тилу, що на вул. Качалова у Києві, полковник Штейнберг. Він і сам занурювався у солодке життя, так би мовити, щоб відчути рівень «сервісу» на собі.

Що означає задіяти особовий склад частини?

Це значить, що сторожова охорона (цивільні особи) знімалася з маршрутів, щоб, боронь Боже, не бачити як військова частина Тилу на деякий час перетворюється у «разгуляй» бордельного гатунку.

Звісно, не всі військовики мирилися з таким неподобством. Деякі контрактники, як от Нікіта Іванчиков, навіть повідомили окремі факти в інтернет-ЗМІ.

http://kraina-name.top/novosti/item/60701-yogo-nazivali-rustamchikom-abo-hto-yak-potraplyav-do-garemu-nachalnika-tilu-harahal-lya

Таке нахабне неподобство було не до душі нормальним військовослужбовцям ще й тому, що «малина» утримувалася коштом вилучених премій, себто через побори.

Один з підполковників, який не ліг під цю систему, і відверто висловив в очі Харахалілю власну незгоду, був підполковник Сергій Переуда.

Коли очільник Тилу сказав Переуді, що полюбляє «червоний, чорний та зелений кольори» (ікра червона та чорна, а також долари), підполковник відрубав:

«Я не по цих справах!»

На це Харахаліль зауважив, що розіграє «турецький гамбіт». Інакше кажучи, зробить «подставу». Відтоді у підполковника Сергія Переуди почалися проблеми на службі.

Це тривало з кінця 2016 року. Зокрема, під час однієї з перевірок у частині, за відсутності офіцера на службі – підполковник був у відпустці – були виявлені окремі недоліки, яких до початку відпустки не було.

Миттєво ініціювали службове розслідування, в якому виникли недостовірні дані, перекручені факти. Підполковника Переуду не ознайомили з актом службового розслідування. (Наказ МОУ «Про затвердження Порядку проведення службового розслідування у Збройних Силах України» від 21.11.2017 N 608). Чому?

Тому що це була така собі помста. І до неї очільник Тилу полковник Харахаліль задіяв свого кума – начальника Військової служби правопорядку ЗСУ Криштуна. Аж цілого генерала!

Оцю помсту у вигляді Акту службового розслідування, що називається, освятили підлеглі Міністра оборони Полторака. Зробили це заднім числом, а підполковника Переуду навіть не ознайомили з документом.

Тим самим, генерал Криштун перевищив службові повноваження (ст.365 ч.2 ККУ).

Ця «солоденька» зграйка сибаритів у полковничих та генеральських погонах фактично підставила Міністра Полторака, бо ввела його в оману.

Такий потужний тиск вищого командування, звісно, вплинув на здоров’я Сергія Переуди, до речі, учасника АТО. Півроку Переуда лікувався у шпиталях та центрах реабілітації.

Під час перебування у травні 2018 року на реабілітації в санаторії «Трускавець» підполковник Переуда звернувся до НГШ ЗСУ Муженка (НГШ тоді теж знаходився в тому санаторії) на загальних зборах, але марно. На атестаційній комісії, яку проводив полковник Харахаліль, копією звернення до НГШ ЗСУ Муженка, помахав перед лицем, з посмішкою.

Захищаючи свої права Переуда звернувся до суду.

Щоб вже остаточно принизити офіцера, копії матеріалів, які подані у військову прокуратуру після проведення розслідування (квітень) були підняті (липень, після звернення до суду) начебто для перевірки. Підполковника викликали до військової прокуратури, для цього задіяли слідчого Келівника. Але відповідних порушень прокуратура не знайшла, тож акту складено не було.

У вересні 2018 року, коли підполковник знаходився на лікуванні у шпиталі, відчуваючи безкарність, дахування вищих начальників (Харахаліль та інш.) наказом командира частини Штейнберга (перевищив службові повноваження — ст.365 ч. 2 ККУ), підполковника було виключено зі списків військової частини, без здачі посади (йдеться про печатку, зброю, майно).

Також поки тривав судовий процес підполковник Сергій Переуда звернувся у жовтні 2018 року  до Міністра Оборони Степана Полторака. (Замість Міністра на прийомі був генерал-полковник Шевчук).

Згідно з рішенням протоколу про прийом громадян  з особистих питань, здійснення розгляду звернення повинно було проводитись у присутності підполковника. Перевірку проводив один з поплічників — права рука Харахаліля — полковник Потоцький, який не повідомив про проведення ним розгляду звернення. Виплило багато цікавого: незрозумілі догани від Штейнберга, який перевищив службові повноваження (ст. 365 ч. 2 ККУ) у серпні та вересні 2018 року (розслідування проводив  підполковник Чернецький, без пояснень) під час перебування підполковника на лікуванні. 

Крім цього, пан Потоцький – «граф», як його називають в Тилу ЗСУ, під час розгляду звернення приховав факти перевищення службових повноважень (ст. 365 ч. 2 ККУ) Криштуном, Штейнбергом, Чернецьким, які за законом України «Про звернення громадян» (Стаття 24. Відповідальність посадових осіб за порушення законодавства про звернення громадян: Особи, винні у порушенні цього Закону, несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність, передбачену законодавством України) сам за це повинен понести кримінальну відповідальність.

Все марно!

На суді практично розглядали напівлипову справу. З подачі командування військової частини Тилу низку фактів, які виплили на суді, було перекручено, документи – сфальшовано. Пояснення, надані до суду проти Сергія Переуди, не відповідали дійсності (не зареєстровані, без дат, але завірені полковником Штейнбергом (ст. 384 ч.2 ККУ).

Судовий процес виявився надто дивним. Суддя Головань відмовилася викликати свідків та долучати докази. Судовий процес оперував сфальшованими проти підполковника-АТОвця документами від командира тилової частини, де квітла «солодка малинка а-ля бордель».

Упродовж судового процесу вся ця «липа», що її створили проти АТОвця «сибарити», була спростована адвокатом Переуди та особисто ним.

Суд тривав близько 9-ти місяців. І от нарешті суддя Головань, затягуючи строки, видала на гора рішення на 13 сторінках. Із запізненням на 10 діб, на сфальшованих документах військової частини, не зважаючи на спростовання адвокатом Переуди (та особисто підполковником), фальшу та порушень Конституційних прав людини — без виклику  свідків і дослідження доказів з боку АТОвця — суддя Головань ухвалила рішення відмовити учаснику АТО Сергію Переуді в позовних вимогах, що їх підполковник подавав з метою захистити себе від фальшивих випадів тилових сластолюбців.

Далі буде апеляційна інстанція, тож продовження цієї історії не забариться.

vyboranema.in.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика