Кияни рятують 7 гектарів вкраденої землі
У Національної академії наук України (НАНУ) 2006 року буквально вкрали 7 гектарів землі в Голосіївському районі столиці. На тій землі побудували котеджі для «обраних». Натомість, можна було побудувати житло для багатьох киян: передусім, працівників Національної академії наук України та інших чесних киян.
В історії з 7 (сімома) гектарами є досить дивні обставини. Серед рейдерів землі НАНУ фактично значиться високопоставлений суддя. Активісти вказують, що це є суддя Вищого господарського суду України Ігор Плюшко.

https://pep.org.ua/uk/person/1083

І ще, останнім часом (йдеться про 2 місяці) стало відомо, що рейдерам замало семи гектарів, і вони зазіхають ще на 3 гектари землі Національної академії наук України в тому ж Голосіївському районі Києва.
Шоковані такою нахабністю, кілька активних киян днями вийшли до Господарського суду міста Києва. Це сталося 8 та 12 травня.

Відомо, що влада фактично заборонила громадянам захищати свої права, тому цим під час карантину активно користуються різного ґатунку аферисти та клептократи.
Але ж в Україні не 37-й рік, і ніхто не здатен вільним громадянам заборонити висловлювати свою позицію в окремому порядку.
Спостерігаючи за цією вкрай скандальною і вибухонебезпечною ситуацією, наші інтернет-видання розпочали журналістські розслідування. Ми звернулися до Національної академії наук України і отримали коментар
щодо ситуації навколо спроб рейдерського захоплення
ДЕРЖАВНИХ ЗЕМЕЛЬ НАН УКРАЇНИ.
От про які обставини повідомив заступник керуючого справами НАН України Олександр Хоменко:

«Споживче товариство «Колектив індивідуальних забудовників «Метролог», який в минулому вже заволодів 7– ма гектарами державних земель НАН України на вул. Метрологічна, що у Голосіївському районі (Феофанія), вп’яте за останні два місяці намагається заволодіти ще майже 3 – ма гектарами державної землі НАН України, використовуючи вплив на суддів Господарського суду міста Києва.
Зокрема КІЗ «Метролог», зловживаючи своїми процесуальними правами, неодноразово порушував вимоги статті 43 ГПК і здійснював підбір «лояльного» судді шляхом одночасного подання до Господарського суду міста Києва кількох позовів з одних і тих же підстав та до одних і тих же сторін.
Окрім того, КІЗ «Метролог» з кожним зі своїх позовів подає заяви про забезпечення. Отримуючи відмову у задоволенні незаконних вимог про арешт землі, як забезпечення позову КІЗ «Метролог» відразу залишав такий позов без розгляду і подавав аналогічні позови повторно.
Метою зазначених дій КІЗ «Метролог» є незаконний арешт державної землі НАН України, а також — перешкоджання веденню наукової та господарської діяльності НАН України та його Інституту.
Станом на 08.05.2020 року у провадженні господарського суду міста Києва перебувають такі справи:
1) Справа № 910/6410/20, суддя Спичак О. М.
2) Справа № 910/6411/20, суддя Карабань Я. А.
3) Справа № 910/6412/20, суддя Гумега О. В.
Нам відомо, що розподіл справ відбувся у тому числі і на суддів, які пов’язані з КІЗ «Метролог».
Національна академія наук України вкотре наголошує. Набуття НАН України земельної ділянки, на яку здійснюється посягання, відбулося відповідно до вимог чинного законодавства ще у 1967 році. Станом на теперішній час у НАН України та Інституту геологічних наук НАН України наявні всі правовстановлюючі документи на зазначену земельну ділянку та відсутні обмеження у її використанні.
Будь-які спроби обмежити НАН України та Інститут геологічних наук у праві використання вказаної земельної ділянки, а також спроби її арешту та перешкоджання у науковій та господарській діяльності є незаконними і матимуть свої правові наслідки.»
Насьогодні завдяки позиції окремих активістів і громадських лідерів справа про
СПРОБУ РЕЙДЕРСЬКОГО ЗАХОПЛЕННЯ
ДЕРЖАВНИХ ЗЕМЕЛЬ НАН УКРАЇНИ
виявилася доволі засвіченою і смердючою.

Проте, це не завадило 12 травня 2020 року невстановленій особі зробити спробу провокації проти активістів прямо біля Господарського суду міста Києва, погрожувати активним киянам і навіть мало не вкрасти плакат.

після того — заховалася у будівлі Господарського суду Києва
Про те, як це відбувалося, наші інтернет ресурси повідомлять у наступних матеріалах на багатьох незалежних ресурсах Києва та України.
Далі буде.
vyboranema.in.ua