Іранський журналіст Моджтаба в УНІАН заявив про переслідування та попросив Президента Зеленського надати йому статус біженця

Іранський журналіст Моджтаба в УНІАН

Іранський журналіст Мохаммадіян Моджтаба підтримав Зелену революцію в Ірані, яка була аналогом української Помаранчевої революції. Борці за свободу Ірану у 2009 році виступали проти фальсифікацій на виборах. Журналіст Мохаммадіян Моджтаба писав статті на підтримку революції, проти фальсифікацій.

Також, як розповів Моджтаба під час прес-конференції в агентстві УНІАН

https://press.unian.ua/press/10674996-iranskiy-zhurnalist-zayaviv-pro-peresliduvannya-z-boku-iranskoji-vladi-ta-zaklikav-ukrajinu-nadati-yomu-status-bizhencya-video.html

він критикував популістську економічну політику верховного лідера Ірану, практику неорадянських 5-тирічок.

За таку журналістську діяльність журналісту Моджтабі в судовому порядку заборонили в Ірані публікуватися впродовж 2-х років.

Судове рішення проти журналіста Моджтаби, стор. 1
Судове рішення про ув’язнення та заборону журналістської діяльності на 2 роки

Та борець не склав руки. Будучі талановитим співаком, Моджтаба створив шлягери «Пташка» та «Тюрма», що їх присвятив борцям за свободу Ірану.

Ба навіть більше – Моджтаба створив музичний кліп, в якому увічнив імена всіх іранських політв’язнів.

Щоб економічно допомогти борцям, зокрема, виручити побратимів з боргової залежності (в Ірані ця проблема ще жорсткіша ніж в Україні) Мохаммадіян Моджтаба, будучи людиною надзвичайно обдарованою, зайнявся бізнесом. Частину коштів Моджтаба спрямував буквально на звільнення побратимів з боргових тюрем.

Незабаром на нього вийшли співробітники іранських спецслужб і запропонували в обхід санкцій ввозити заборонені товари. На прес-конференції в УНІАН

https://press.unian.ua/event/10001376-presledovanie-iranskogo-zhurnalista-i-somnitelnyy-sled-v-ego-istorii-ukrainskih-chinovnikov-metody-raboty-vyzovy-dlya-ukrainy-i-put-imidzha.html

Моджтаба вказав, що це були товари військового призначення. Та законослухняний громадянин, підприємець відмовився порушувати режим санкцій і співпрацювати з режимом.

Посилення переслідувань не забарилось. Під час прес-конференції в УНІАН іранський журналіст засвідчив документи та показав копії знімків про переслідування владою Ірану його родини: мами, брата, сестри, чоловіка сестри і навіть маленької (6-тимісячної) племінниці. Немовля також сиділо в СІЗО, що є кричущим порушенням прав людини, зокрема, права дитини.

6-тимісячна племінниця журналіста Моджтаби також стала політв’язнем

Кричущі переслідування з боку іранського режиму змусили журналіста шукати притулку в демократичних країнах.

Спочатку Мохаммадіян Моджтаба виїхав до Грузії, де отримав диплом Доктора філософії (PhD) у царині соціальних наук.

Саме в Грузії один з українських чиновників – представник Торгово-промислової палати України – зауважив, що Моджтаба свій підприємницький талант зможе реалізувати в Україні, інвестувавши певні кошти в економіку нашої держави. Тому іранський журналіст, співак, підприємець вилетів до Києва, але в українському аеропорту на нього буквально напали: заламали руки й повідомили, що його затримано ніби за те, що він є в розшуку Інтерполу.

Це виявилося «липою», неправдою. В розшуку Інтерпол  іранця не було. І Мохаммадіян Моджтаба на прес-конференції засвідчив документально, що жодної так званої «червоної картки» Інтерполу на Моджтабу не  заведено.

Далі почалися процеси в українських судах.

Саме на цьому етапі, під час одного з судових слухань, справою іранського журналіста Мохаммадіяна Моджтаби зацікавилися українські репортери Всеукраїнського журналу «Корупціонер в Україні».

https://www.facebook.com/hashtag/%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0%D1%96%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B6%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D1%96%D1%81%D1%82?source=feed_text&epa=HASHTAG&__xts__[0]=68.ARDwZDtGlzAAanPWyLHOdFCiRjFCF5BZ4a4_vHwn-hM-HU1vnyE8VMhRGcgnWATYNan9MwS5wH3DW-P_5A2oJUxul4dwaVnguTsFAZX6xGLMTqYWdgKN9eRjiXFS8NPm-2DfJnFmat1ca_9bEhJAPwsAX4Tp81SyADt9BPwilZK5J_P2WEGeq5F-cLnVit7v0l3XoE5nO_5NPkRGnRwYuVyFmBCBrTsRHfnybqZofXarmYmeWDXfabqTNECJcnJVwf5YZmODmThMFD4A6vff4snwmupY9CKxqYhy-Z2hf5dOCYjKua56J3CAfshbq9y6GPOPpTglfxWwzUlQuzxwyno&__tn__=*NK-R

Позаяк у справі іранського журналіста досить неприглядно, з кричущими порушеннями, засвітилися співробітники української прокуратури (про це адвокат Моджтаби Юрій Усатенко розповів на прес-конференції в УНІАН), журналісти українського видання вирушили до Прокуратури Київської області щоб поставити запитання київському облпрокурору Киричуку.

Та попри наявне редакційне завдання, посвідчення журналістів та погоджені заздалегідь запитання, до керівника цієї прокуратури журналістів не пустили.

Перешкоджання журналістській діяльності в Прокуратурі Київської області.

Відтак, журналісти викликали поліцію і повідомили про те, що вже щодо них вчинено кримінальний злочин (ст. 171 ККУ) перешкоджання журналістській діяльності.

За добу у Печерському райуправлінні Нацполіції України відомості про це було внесено до ЄРДР.

В Печерському райуправлінні Нацполіції відкрито ЄРДР по діях прокурорів.

Чому ж група осіб (очевидно, співробітник прокуратури та цілий прокурор Киричук) вдалися до вчинення злочину, перешкодили журналістам?

Чому не відповіли на погоджені запитання по справі іранського журналіста Мохаммадіяна Моджтаби?

Стало зрозуміло, що ця міжнародна справа відгонить конкретним кримінальним душком.

За кілька днів після невдалої спроби взяти інтерв’ю у Киричука, українські журналісти вирушили до одного з підрозділів Департаменту міграційної служби України. Запитання (до Киричука) були поставлені чиновникам міграційної служби. Після годинного інтерв’ю журналісти так і не зрозуміли, яка реальна причина зухвалого затримання іранського журналіста в а/п «Бориспіль» і чому йому ДМСУ відмовляв в його проханні (документально, в законний спосіб) залишитися в Україні.

Це тем більше дивно, що Моджтаба, надаючи інформацію про свій рахунок, виявив бажання (і заявив про це на прес-конференції) інвестувати в Україну.

Натомість, українські чиновники (очевидно, з ДМСУ) буквально «злили», передали його персональні дані іранській стороні.

Змова? Підкуп представниками Ірану співробітників органів прокуратури України та ДМСУ?

Подальші розслідування, зокрема і слідчими Державного бюро розслідувань, проллють світло у цій ганебній історії переслідувань та змов.

На останок, адвокат Юрій Усатенко розповів журналістам в агенції УНІАН про листування Генпрокуратури України з Посольством Ісламської республіки Іран та вказав на підтасовку у перекладі даних, вчинену Посольством ІРІ.

Також журналістам стало відомо, що в Лук’янівському СІЗО Іранський консул погрожував Моджтабі.

З огляду на такі порушення, іранський журналіст Моджтаба звернувся до Генерального прокурора України Руслана Рябошапки.

Поступова ця історія набуває розголосу в Україні та за межами нашої держави.

https://press.unian.ua/press/10674996-iranskiy-zhurnalist-zayaviv-pro-peresliduvannya-z-boku-iranskoji-vladi-ta-zaklikav-ukrajinu-nadati-yomu-status-bizhencya-video.html

Про прес-конференцію було повідомлено посольства демократичних держав, зокрема, країн ЄС та США.

https://telegraf.com.ua/ukraina/politika/5146237-iranskiy-zhurnalist-prosit-politicheskogo-ubezhishha-v-ukraine.html

Про переслідування іранського колеги пишуть українські журналісти

та розповідають блогери

Журналіст, блогер Ігор Рудич про переслідування іранського журналіста Мохаммадіяна Моджтаби та його родини

Крок за кроком українські журналісти, блогери та фейсбукери  приєднуються до боротьби за долю Мохаммадіяна Моджтаби: журналіста, борця, співака, бізнесмена, людину.

Не дамо диктатурі стратити відомого іранського журналіста Мохаммадіяна Моджтабу

Але на сьогодні іранського журналіста Мохаммадіяна Моджтабу рішенням іранського ісламського революційного суду засуджено до страти.

Судове рішення, що не підлягає оскарженню. Стор. 1
Рішення суду, що не підлягає оскарженню. Стор. 2
Рішення спецсуду про страту, що не підлягає оскарженню. Стор. 3

Чи видадуть українські чиновники, які працюють в демократичній державі Україна, прогресивного іранського журналіста тоталітарному режиму? Сьогодні, очевидно, це залежить від президента Зеленського та Генпрокурора Рябошапки.

vyboranema.in.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика