Громадськість тисне на Антимонопольний комітет України (АМКУ) і вимагає негайно ліквідувати картельну мафію «Укравтодору» (фото + відео)

5 компаній монополізували 80% ринку ремонту і будівництва автодоріг, це вбивство для малого і середнього бізнесу — Яків Осташ. 31-го липня під стінами Антимонопольного комітету України пройшла масштабна акція проти корупції в дорожній галузі. У протесті взяли участь представники восьми громадських організацій з різних регіонів України. Це продовження системної роботи проти картельної змови в «Укравтодорі».

Нагадаємо, що раніше акція пройшла під «Укравтодором» і Офісом президента. «УкрАвтодор» вкрав у нас 100 мільярдів, ми втратили 2000 кілометрів доріг — акція протесту проти картельної змови в Києві

У цій акції взяли участь понад 500 учасників. Основна мета заходу привернути увагу громадськості, відповідних держструктур, а також правоохоронних органів та негайно зупинити колосальну корупцію, через яку вимиваються мільярди гривень з бюджету України.

Укравтодор планує 17 мільярдів «бетонної» переплати для компаній-улюбленців

Фактично у кожного з нас вже вкрали 100 мільярдів гривень, при тому, що держава не може забезпечити чесну і прозору конкуренцію на ринку. Тому тільки активні дії проти конкретних корупціонерів—чиновників можуть виправити ситуацію, як наприклад, ідея так званої «прозорої кімнати» і проходження всіх підозрюваних в змові на поліграфі. Про це детально розповіли організатори акції.

Після звільнення Терентьєва АМКУ знову почав викидати досвідні заточки Укравтодору — Нащі грощі

Також активісти принесли з собою національні прапори, плакати і банери із закликом до АМКУ терміново зупинити зловживання з «Укравтодором» при оголошенні та проведенні дорожніх тендерів, які, за дуже дивним збігом обставин, виграють лише «обрані» компанії. Також учасники пікету привезли до Комітету мобільний детектор брехні і закликали керівництво АМКУ перевіритися на поліграфі.

Дорожники всех стран жалуются в АМКУ на Укравтодор

«Ми вважаємо, що 80% ринку сьогодні монополізовано п’ятьма компаніями. Це, зокрема, «Онур», це «Маністраль-Південь», і ще 3 підприємства. За змовою Укравтодору з АМКУ бенефіціари цих компаній є бенефіціарами і в Національній асоціації шляховиків. Це є конфліктом інтересів з точки зору букви закону, адже там пов’язані особи, проти яких зараз відкрито кілька кримінальних справ.
Також відкриті справи у ДБР, НАБУ, прокуратурі та СБУ стосовно змови, яка допомогає п’яти компаніям забирати майже 80% ринку, а це — вбивча ситуація для середнього та малого бізнесу,» — заявив лідер ГО «Антирейдерський комітет», ініціатор створення мобільного поліграфа Яків Осташ.

Як нагадав журналістам лідер ГО «Держава майбутнього» Сергій Здоміщук, минулого тижня громадські активісти пікетували «Укравтодор», вимагаючи негайно зупинити змову, а главу дорожньої компанії Олександра Кубракова теж запрошували пройти мобільний детектор брехні. Однак, жодної реакції від «Укравтодору» поки не було, тому цьому чиновнику можуть дати так звану «чорну мітку» — таке собі люстраційно-антикорупційне звання, яке означає, що ця людина не повинна займати очолювану ним посаду через дискредитацію та участь у «схемах». Також, як розповів Здоміщук, поки не має жодної відповіді з боку Банкової.

У свою чергу голова правління ГО «Лава» Сергій Кириченко із Запоріжжя додав, що в результаті схем в дорожній сфері вартість дорожніх робіт в Україні в рази перевищує кошторис будівництва доріг в розвинених країнах.

Відзначимо, зібрані факти зловживань і схем в «Укравтодорі» громадські активісти передали керівнику апарату АМКУ Юрію Литвину. Той пообіцяв передати всі вимоги активістів, в тому числі, і заклик до глави Комітету публічно перевіритися на мобільному поліграфі в контексті зібраних доказів картельної змови.

Розповідаючи про пересувний детектор брехні, Яків Осташ уточнив журналістам, що мобільна прозора кабінка з поліграфом пройшла перевірку експертів та отримала сертифікат відповідності, завірений підписами і печаткою: «Ми будували його два роки, щоб він підходив за всіма технічними нормами, які перед нами поставила Всеукраїнська асоціація поліграфологів і низка фахівців, котрі розуміють, як все повинно бути влаштовано.»

ukrpress.info

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика