Вся надія на Україну, що буде добито путіна — литовський волонтер

Волонтер з Литви Antanas Kliunka привіз допомогу для українських вояків — конче потрібні автомобілі й автомобільне пальне, тепловізори й прилади нічного бачення, засоби індивідуального захисту (бронежилети та шоломи), ліки й медичні засоби, продовольство, одяг тощо. Це все зібрали для України громадяни Литви.

Антанас пам’ятає часи російської окупації Литви, яка свого часу стала в авангарді боротьби союзних республік СРСР за незалежність. Коли москва кинула танки на придушення литовського спротиву, Антанас брав активну участь у створенні перших (від часу другої світової війни) збройних формувань Литви, які захищали парламент, телецентр та інші важливі на той час обєкти республіки. Серед його тодішніх побратимів були й хлопці з України — добровольці литовського опору. Отже, сьогодні Литва в особі Антанаса певною мірою віддячує українському народові за допомогою три десятиліття тому.

Зустріч Antanas Kliunka з представником командування батальйону територіальної оборони Голосієва Ivan Varchenko відбулася в Києві у символічному місці — біля зруйнованого москальською ракетою ТРЦ Retroville, що будувався з долученням литовського капіталу.

Записуючи серед руїн відеозвернення до співвітчизників, Антанас зокрема наголосив:

— Картина, яку ви бачите за моєю спиною — це те, що сталося з литовськими інвестиціями в Україні. Гадаю, росіяни обирали ціль не навмання. Адже Литва для них — ворог номер три, після США та України. Наші народи (України та Литви) добре знають, що таке росія. Шкода, що цього не хочуть розуміти Франція, Німеччина, Італія. Вони все ще намагаються врятувати російський режим. То ж тепер надія лише на Україну — на те, що ви доб’єте путіна. Він також зазначив, що волонтерську допомогу литовці почали збирати одразу 24 лютого по всій країні. Армія Литви передала волонтерам бронежилети й шоломи, решту закупили на народний кошт. Примітно, що суму у 10 тис євро ветерани антирадянського спротиву — побратими Атанаса — зібрали за лічені години від початку путінських бомбардувань України.Промовляючи слова подяки литовським друзям, Ivan Varchenko зокрема наголосив: — Ось ці руїни — це і є путінській «руській мір» — зруйновані міста, загиблі жінки діти, закатовані чоловіки. І таке Росія планувала вчинити по всій Європі. Але українці встали проти їхньої навали міцним бар’єром. Ми зупинили тих, хто довго пхалися у наші брати, вже виявилися брудними загарбниками, які не мають совісті і душі. Світ буде захищено українськими вояками. Але для цього нам потрібен ресурс, тому безцінною є допомога від народу Литви. Уклінна подяка всім небайдужим литовцям і керівництву дружньої нам країни.Отже співпраця тероборонівців з волонтерами, зокрема й з дружніх країн, триває. І ми точно знаємо, що вона ставатиме дедалі більш чіткою. Разом ми здолаємо ворога!

Віктор Субота

https://www.facebook.com/103030865699561/posts/111245058211475/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика