Корупція зростатиме, чи корупцію здолають електронною системою? Науковець та антикорупціонери надіслали новій владі чіткий сигнал.

В українському сегменті facebook набирає популярності допис про реформи Президента Хорватії Колінди Грабар-Китарович.

Это Колинда Грабар-Китарович. Она стала президентом Хорватии 19 февраля 2015 года. Колинда Продала Президентский…

Geplaatst door Mihail Shnayder op Woensdag 18 juli 2018

Пані Грабар-Китарович  розпродала круті автівки хорватських чиновників, урізала  зарплату бюрократії. Гроші повернула до Скарбниці. Як наслідок, зросла  мінімальна зарплатня хорватських громадян.

Очевидно, крім цього в Хорватії побороли корупцію та здійснили реальні реформи. Інакше, країна б не стала членом НАТО.

В коментарях під постом про хорватську президентку з’явилися дописи про те, що й в Україні все буде «Океу».

Натомість, є й інша думка: крастимуть і далі, а в ЗМІ окремі спікери розповідатимуть, що реформи не бачить хіба що сліпий.

Підставою до такого поміркованого песимізму є інформація, що її оприлюднено на прес-конференції в УНІАН.

https://press.unian.ua/event/10001337-reforma-ministerstva-oborony-ukrainy-ekspertiza-mehanizm-predosterezheniya-korrupciya-kak-glavnoe-prepyatstvie-realnomu-reformirovaniyu-v-minoborony.html?fbclid=IwAR3tuLpGGYsZ_XyFfVwc6Bi-gXmFgHTWniXD1QCHlTUMXJ_Y5VyjknilDFU

Власне, прес-конференція експертів: науковця, військовослужбовця та (в минулому) мера міста і журналіста змістовно складалася з двох частин.

Докторант, науковець з державного управління Іван Базарко говорив про Реформи. Себто – про те, чого не було зроблено в Міноборони.

Офіцер запасу, мер, боєць «Айдару» Греков та журналіст Рудич – про реалії в Міноборони України. Як і скільки (буквально у відсотках) крали. За результатами прес-конференції з’явилася доволі точна і чітка новина

https://press.unian.ua/press/10641246-eksperti-vistupayut-za-stvorennya-komisiji-z-kontrolyu-za-vikoristannyam-mayna-ta-zemel-oboroni-i-elektronnogo-obliku-resursu-zsu.html

На відміну, від двох військовиків запасу (Грекова і Рудича, які, судячи з їхньої стилістики виступів, готові й надалі викривати й «облічать» крадіїв), у науковця Івана Базарка досить чіткий і системний підхід до ситуації.

Реальні реформи і реальне поборення корупції в Міноборони України можливі, якщо встановити електронну систему спостереження за переміщенням ресурсів. Ця система дозволить електронно, в онлайні (через GPS) стежити за переміщеннями всіх ресурсів. Скільки продуктів спожито, скільки коштів витрачено, які медикаменти використовуються на певну кількість хворих чи поранених в армії тощо. І так – щодо всього: землі, коштів, обмундирування, харчування, ПММ, квартир, зброї, озброєння, техніки, особового складу. Всього!

Ця система унеможливить крадіжки, бо ж процес переміщення і витрачання ресурсів буде видно в он-лайн. Таким чином, Міноборони втратить свою привабливість для клептократів, корупціонерів, крадіїв. І вони, за висловом Івана Базарка, втечуть з Міністерства оборони України «як таргани». Свою позицію і головні змістовні моменти науковець, експерт з реформування Міноборони Іван Базарко висловив в подальших інтерв’ю та виступах у ЗМІ.    

Також не бракувало експертних суджень кандидата наук з держуправління Івана Базарка і в сюжеті 33-го телеканалу

Щоправда, стараннями спікерів з МОУ ситуацію в армії було «поліпшено», відлаковано до невпізнання. Аж до переваг Реформи Міністерства оборони України.

Що ж, науковець та експерт Базарко і в межах прес-конференції в УНІАН, яку він згенерував і особисто ресурсно підтримав, і в рамках інших медійних виступів досить чітко змалював:

а) діагноз хвороби в Міноборони України. Корупція була – реформи не було;

б) головні пропозиції новій адміністрації України щодо реальної Реформи МОУ: передусім, ВПРОВАДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОННОЇ СИСТЕМИ СПОСТЕРЕЖЕННЯ, ОБЛІКУ за переміщеннями всіх ресурсів в Міноборони України.

Автор цих рядків сповідує стриманий песимізм щодо спроможності політичного класу України (в рамках цієї олігархічної системи) сприймати реформаторські напрацьовки експертів-науковців. Натомість, нагадує про політичні обіцянки покарати винних корупціонерів, чиї дії спричинилися до низки розкрадань в Оборонній царині.

vyboranema.in.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика