Економічна ДРГ в одеському Поскоті

Ця історія наскільки ж була банальною в минулому, настільки ж є цинічною насьогодні. Починалася вона як таке собі обопільне бажання між чиновником і керівником господарського суб’єкта освоїти по-лихому гроші. Та в цьому розбереться слідство. Cподіваємось, воно буде об’єктивним та глибоким. Натомість, насьогодні нинішнє тендерне неподобство навколо будівництва школи на Поскоті в Одесі виглядає як таке собі бажання «красти по-старому» під час повномасштабного вторгнення рф, коли по Одесі б’ють ворожі ракети.

То що, кому війна, а кому «мать родна»? Втім, все по черзі.

Перший млинець нанівець

В такому вигляді прийняло об’єкт нове керівництво ТОВ «МАГМА ГРУП КР»

Перша спроба побудови першої черги загальноосвітньої школи в одеському мікрорайоні — на так званому Поскоті («селищі Котовського») – завершилася неправильно освоєними коштами, віртуально виконаними роботами, що їх закрили цілком реальними актами виконаних робіт, відкриттям кримінального провадження в поліції, цілком конкретними підозрами у неналежному виконанні посадовими особами своїх обов’язків.

В ТОВ «МАГМА ГРУП КР» зробили висновок, змінили керівництво і на проплачені раніше кошти виконали роботи, а також закупили в достатній кількості матеріали.

Про всі свої кроки нове керівництво ТОВ «МАГМА ГРУП КР» — підприємства, яке виконало відповідні роботи на будівництві школи на Поскоті, повідомляло в  Управління капітального будівництва Одеської міської ради, зокрема, очільнику УКР ОМР Панову та головному інженеру Нікітенку.

За результатами виконаних робіт було досягнуто домовленостей продовжити будівництво школи. Певний обсяг робіт топ-менеджмент «МАГМА ГРУП КР» навіть запропонував здійснити за рахунок підприємства.

Напівтаємний тендер та інші правові неподобства

Виконані роботи на будівництві школи на Поскоті та вчасне інформування керівництва УКБ ОМР з боку виконавця робіт, мали б задовільнити нормальну, некорупційну логіку будь-якого чиновника. НАДТО — ПІД ЧАС ВІЙНИ. Натомість, Управління капітального будівництва Одеської міськради замість цього тишком-нишком, не інформуючи виконавця, влаштовує новий ну надто підозрілий тендер, на якому перемагає досить специфічна фірма.  

Попри те, що у той час тривала війна на Донбасі, розпочата кремлівським диктатором, і експерти повідомляли, що путін піде далі в Україну, заявки на тендер в Одесі на Поскоті подала одна ну зовсім вже непристойна контора з рашистським корінням «Союз», а також кишенькова фірма екс-чиновника Овідіопольскої РДА Цуркана Бронислава, така собі, «Инж-Строй», яка і «виграла» цей напівлегальний тендер.

«Инж-Строй» погодилась добудувати об’єкт за без малого 196, 5 мільйонів гривень.

Будівництво через воєнний стан так і не розпочато, договір про будівництво, на якому вже «освоїли» 17 млн. грн,  досі не підписано.

Тендер, що його якось напівтаємно провів структурний підрозділ Одеської міської ради мав свої підозрілі плями:

— інформація про стан поточного будівництва подана була брехливо;

— інформацію про якісь щонайменші проблеми між УКБ ОМР та ТОВ «МАГМА ГРУП КР» виконавцю не повідомлялась (бо тих проблем не було в природі);

— і взагалі, відповідно до букви чинного законодавства, такий тендер не повинен був розпочинатися взагалі.

Про стан виконаних робіт та інформаційну координацію з керівником Управління капітального будівництва Одеської міської ради (УКБ ОМР) Пановим, нове керівництво ТОВ «МАГМА ГРУП КР» поінформувало мерію.

ТОВ «МАГМА ГРУП КР» в листі від 21.12.2021 року на мерію поінформувало про «фактично завершені роботи» ще у серпні 2021 року, також повідомило про наданий Головному інженеру УКБ ОМР Нікітенку графік виконання робіт на 4 квартал 2021 року, про закуплену цеглу на понад 1 мільйон гривень. Також ТОВ «МАГМА ГРУП КР» повідомило мерію, що станом на 21 грудня 2021 року жодних зауважень УКБ ОМР — структурний підрозділ Одеської міської ради — не висловив підприємству-виконавцю будівництва. Тобто на 21.12.2021 року Управління капітального будівництва Одеської міськради БУЛО ЗАДОВОЛЕНО СИТУАЦІЄЮ НА ОБ’ЄКТІ.

З документів, які є в розпорядженні журналістів наших ресурсів, видно, що нинішнє керівництво ТОВ «МАГМА ГРУП КР» усунуло помилки минулого керівника підприємства. Виконані роботи та закуплені матеріали відповідають виділеним раніше коштам і навіть перевершують виділені суми.

Натомість, порушувати підписані відповідними документами робочі домовленості між структурним підрозділом Одеської міської ради і виконавцем будівельних робіт, надавати неправдиву інформацію для Prozorro та підозріло лобіювати «кишенькову» фірму чиновника Цуркана, проводячи напівтаємний і напівлегальний тендер – це щонайменше наражатися на розслідування НАБУ.

Що ж, якщо під час війни хтось в Одеській міській раді вважає, що можна красти «по-старому», то співробітники НАБУ цю прикру помилку здатні виправити. Отже, насьогодні щодо цього будівництва, яке має шанси бути завершено законно, цивілізовано і без виділення додаткових коштів, можна підсумувати

НАБУ ПРИЇДЕ – НАБУ РОЗСУДИТЬ

vyboranema.in.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика