Українського чеченця судять за те, що він захищав Україну? Приголомшливі подробиці в Печерському райсуді Києва
Наприкінці лютого цього року в Печерському райсуді міста Києва суддя Константинова присудила українському чеченцю, громадянину Ічкерії, яку нещодавно визнала Україна, 60 (шістдесят) діб утримання в СІЗО.
Ще 60 діб. До цього А (з міркувань безпеки членів родини цього ічкерійця автор не вказує його ім’я) вже тримали кілька місяців в СІЗО на Лук’янівці.
Судове засідання в Печерському райсуді 28 лютого 2023 року пройшло в форматі такого собі судилища. Про це сказали після ганебного рішення судді Константинової побратими А, з якими він в перші місяці повномасштабного вторгнення рф в Україну захищав Київщину.
Перш ніж виголосити рішення про подовження утримання А в СІЗО на 60 діб, суддя Константинова не взяла до уваги звернення Почесного консула Ічкерії передати йому на поруки А, і не тримати ічкерійця в СІЗО, фактично позбавляючи волі ще до остаточного судового рішення.
Також Константинова, яка відома своїми рішеннями проти українських патріотів
відкинула прохання Мустафи Джемільова про взяття на поруки А.
Натомість, ця суддя прислухалася до клопотання прокурора Київської прокуратури і врахувала прокурорську «мантру» про існуючі ризики. Мовляв, А обов’язково втече.
Куди? В на фронт у підрозділ, у складі якого цей український чеченець разом з побратимами захищав Україну?
Не врахувала Константинова і численні аргументи адвокатки Юсупової Катерини, яка захищала А.
І от з уст Константинової лунає рішення про 60 діб.
Присутні в залі шоковані і приголомшені. Ще б пак!
Нібито «завдана» ічкерійцем шкода у вигляді автомобіля, до якого А не мав жодного відношення(!), вже давно не існує в природі. Хіба що в уяві судді Печерського суду Константинової, бо автомобіль повернуто власнику.
Раніше власник авто, який в судовому процесі є постраждалим, заявляв про те, що українського чеченця він не знає, тобто свідчив про непричетність А до події.
Однак, система, очевидно, якось попрацювала зі свідком, вплинула на нього, і через півтора місяця роботи прокурорів, постраждалий «згадав» анкетні дані ічкерійця А.
Тобто український чеченець-захисник нашої держави був позбавлений волі за такою схемою: спочатку невинну людину залучають у свідки, а потім статус свідка стараннями прокурорів та судей в процесі суду змінюється до обвинуваченого.
10 березня в Київському апеляційному суді слухатиметься апеляційна справа на рішення Константинової.
Сторона без вини запроторонего за грати ічкерійця А сподівається, що в Апеляційному суді Києва буде скасовано рішення Печерського райсуду про фактичне позбавлення волі українського захисника.
Цього воліють вояки українських підрозділів, які приходили 28 лютого 2023 року в Печерський районний суд української столиці підтримати свого побратима.
Вони апелюють до логіки, здорового глузду і бодай найменшого патріотизму суддів Київського апеляційного суду.
PS. Чим (або ким?) насправді продиктоване ганебне рішення судді Печерського районного суду міста Києва Константинової Крістіни залишити за гратами в СІЗО без «вини винуватого» українського чеченця, громадянина Республіки Ічкерія? Можна лише гадати і будувати версії. Можливо, допитливим читачам у відповіді на це запитання допоможе Google… Бо там дуже і дуже багато цікавого про суддівську кар’єру пані Константинової.
Далі буде.
vyboranema.in.ua