Окремі факти про нового спікера ТКГ Олексія Арестовича

28 жовтня 2020 р. стало відомо про призначення відомого українського блогера, військового експерта Олексія Арестовича на посаду спікера української сторони в ТКГ. Призначення Олексія Арестовича стало відносно резонансною подією як у команді “зеленого”, так і серед патріотично налаштованих громадських та волонтерських рухів.

Однак, факт створення такої посади та призначення на неї саме цієї особи дає надію на новий подих у роботі ТКГ та ліквідації прірви у комунікації української делегації в ТКГ з українським суспільством. А широке коло контактів Олексія Арестовича серед експертів, волонтерів, військових та політиків має забезпечити доведення нових думок та пропозицій щодо роботи української сторони в ТКГ під час ведення перемовин з російською стороною.

Окремі біографічні факти.

Наявна у мережі інформація про Олексія Арестовича вказує як на його неординарність, так і на неординарність його біографії. Народився у Грузії, виріс та навчався в Україні, закінчив військовий навчальних заклад, працював у розвідці за часів авторитетного Смешка, проходив стажування в Міжнародній мовній школі у Великобританії, вивчав психологію у російській авторській школі “Человек среди людей”, а також теологію в київському Інституті святого Томи Аквінського, займається конфліктологією та психологією екстремальних ситуацій.

Однак, на цьому різносторонність освіти і досвіду Олексія Арестовича не закінчуються. Олексій Арестович має хобі. І настільки не звичне, що багато критиків одразу почнуть поливати його брудом. Олексій є актором, у вільний час займається театральним мистецтвом. Однак, на нашу думку, зважаючи на той театр, який влаштувала російська сторона в ТКГ, цей досвід Арестовича має лише допомогти в роботі української делегації.

Війна проти Росії: офіцер піару чи воїн

З першого погляду, більшість читачів соцмереж знають про Арестовича як про досвідченого блогера та військового експерта, коментатора військово-політичних подій. І мало хто здогадується, що Арестович має саме пряме відношення до практичної протидії російські агресії, яка не обмежується лише публічної медіа-діяльності з викриття російської пропаганди, фейків та відстоювання національних інтересів.

Починаючи з 2014 року Олексій Арестович організував програму “Народний резервіст”, в рамках якого 2,5 тис. осіб пройшли бойову підготовку та відправилися на фронт на Схід України. До речі за цією програмою проходив підготовку й відомий спецназівець Іван Дєєв, який разом з майором С. Іванчуком у 2017 р. знищили у центрі Луганська заступника командуючого 2 АК російських окупаційних військ на Донбасі.

Волонтер. Допомагав, у т.ч., власними коштами, підрозділам розвідки та спецпризначення (зокрема, 8 полку).

Але на цьому участь Арестовича у війні з Росією не закінчується. Добровільно призвався до армії і з вересня 2018 по вересень 2019 рр. був помічником начальника розвідки в 72 окремій механізованій бригаді, має безпосередній досвід у бойових діях та плануванні і проведенні бойових операцій (зокрема, у районі Світлодарської дуги). Пережив підрив на міні (ОЗМ, залишився не ушкодженим). Має військове звання – майор (наразі запасу).

Цікавим є також той факт, що Арестович, будучи колишнім офіцером розвідки, має не погані аналітичні здібності. Ще у 2008 р. спрогнозував напад Росії на Україну та анексію Криму, що фактично й відбулося у 2014 році.

Фактично можна стверджувати, що ТКГ отримала досвідченого спікера, який має практичний досвід:

протидії Росії в інформаційній сфері;

участі у бойових діях на фронті;

аналізу, критичного мислення та нестандартних рішень;

комунікації з населенням.

Сумнівні зв’язки чи вивчення ворога

Якщо більш детально вивчати особистість Арестовича, то в мережі Інтернет можна знайти й досить сумнівні його контакти. Зокрема, є фото, де він перебуває за спільним столом з Корчинським та Дугіним. Однак, з пояснень самого Арестовича в одному з інтерв’ю, ці контакти надали йому змогу зрозуміти психологію ідеологів ворога. А це так необхідно для перемоги противника, який значно переважає за військовим потенціалом. І, мабуть, не випадково, що всю свою активність Олексій Арестович за напрямом Росії спрямовує на викриття її злочинної ідеології, яка суперечить існуванню України.

Лише критик влади чи спроможний до дій

Аналізуючи коментарі та висловлювання Олексія Арестович, його складно запідозрити в роботі на конкретну владу чи в інтересах окремих політичних сил.

Арестович систематично піддавав критиці “патріотичного” Порошенка за час його президенства, однак ще більше дісталося новій команді президента Зеленського. Ось тільки окремі його висловлювання, які б повинні були унеможливити будь-яке його призначення за влади зелених:

“Зеленський “пливе” й втрачає владу на користь Єрмака і груп олігархічного впливу”; “У Зеленського хочуть помститися Порошенку навіть ціною зради національних інтересів”; “…для стратегії Зеленського, спрямованої на примирення, події під Золотим — катастрофа. Більш того, для України і Зеленського є ще одна катастрофа… Друга катастрофа полягає в тому, що він не повірить в першу. Швидше за все, в результаті оцінки зелених (що б вони не заявили публічно) негласно звинувачені будуть наші військові, які … спровокували партнерів по переговорах.» Для переоцінки стратегії при тому бардаку в команді, яку вибудував Зеленський, і при повному аутизмі його картини світу, знадобиться ще два-три подібних випадки”.

Але на диво, команда Зеленського вирішила дослухатися до ще однієї критичної ремарки Арестовича щодо відсутності стратегії влади у комунікації з населенням і висунула йому відповідну пропозицію, яка, ймовірно, за задумом команди Зеленського, має або втопити ще одного критика, або отримати ефективного комунікатора.

В Арестовича було дві можливості: залишитися осторонь, з огляду на своє відношення до зеленої влади (однак, фактично без морального права її критикувати) або прийняти виклик. І Арестович, вважаючи це справою честі, прийняв пропозицію. Чим підтвердив, що готовий не лише критикувати, а й працювати.

Що ж, завершуючи цей невеликий опис, хотілося б побажати Олексію Арестовичу успіхів на новій посаді та у роботі з владою Президента Зеленського, але й пам’ятати, що журналістська та блогерська спільнота буде прискіпливо спостерігати за його діями, за можливості допомагати і, звичайно, критикувати.

Георгій Удайський, журналіст

vyboranema.in.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика