Клан корупціонерів намагається знову взяти під свій контроль Київський військовий ліцей Богуна

Днями стали відомі подробиці зустрічі, яка може призвести до посилення контролю корупціонерами військово-навчального закладу у столиці України. Йдеться про Київський військовий ліцей імені Богуна, в якому ще кілька років тому стояв пам’ятник російському кату, брехливо оспіваному Суворову, і якого було прибрано після перемоги Євромайдану.

Нагадаю, що улітку 2013 року СБУ затримало під час отримання хабара тодішнього начальника Київського військового ліцею генерал-майора Данила Романенка.

Справа була надзвичайно резонансною, адже вперше під час отримання мзди українська спецслужба публічно затримала генерала з Міноборони. Того ж вечора про це розповіли топ-новини.

Журналістські джерела зауважували, що Романенка затримували за отримання неправомірної вигоди неодноразово, але він вдало «закривав» питання.

Однак, у липні 2013 року спецоперація СБУ увінчалася успіхом. Ще б пак! Під час отримання 5 тис доларів за вступ хлопчика з багатодітної родини Романенка взяли прямо в його кабінеті. Взяли разом з генеральськими лампасами.

Звісно, тодішній бос ліцею неабияк сумував і робив вигляд, що не розуміє за що.
Мовляв, з усіма «рішав», керівництву, яке що називається покривало хабарництво, заносив. Нардепам у прийомі їхніх чад не відмовляв. З колишнім міністром-регіоналом Кузьмуком був також в хороших відносинах.

https://podrobnosti.ua/177673-kuzmuk-vystupaet-za-sohranenie-litseja-imeni-boguna-v-kieve.html
І тут таке. «Служба божа» що називається хутко хлопнула Романенка мало не на очах вступників. Абітурієнти знаходилися за 50 -100 метрів від будови, куди було занесено 5 тисяч доларів США.

А за мить, під звук сирен літньої днини на очах у мам і татусів здоровані у цивільному забігли у флігель, щоб зафіксувати в кабінеті начальника свіжу «котлету».

Але побивання «невинного» ягня-корупціонера були штучні. Бо затримувати і судити начальственного хабарника було за що.

Річ у тім, що мздоїмство у «суворовському» не обмежувалося лише одним фрагментом.
Корупція за Романенка являла з себе цілу систему.
І це була ідеальна корупційна модель.

https://drive.google.com/file/d/1ll8xyXbna_jmP-AgOL4kzJG3YRbMv1JQ/view?usp=drivesdk


Йшлося про:

  • хабарі під час вступу,
  • хабарі за відновлення після відрахування (відрахувати могли ліцеїста за вжиття алкоголю або навіть маріхуани, які вільно, а головне безперешкодно (благо це забезпечували люди Романенка) в ліцей могли завести навіть таксисти;
  • численні побори на ремонти;
  • і багато-багато ще чого.

До чого така деталізована передмова?

Важливо розуміти, що генерал Данило Романенко керував корупційним монстром не один. У нього були свої люди, помічники.
І одне з центральних місць в корупційному ареопагу займав його замполіт (якось язик не ворухається називати цього суб’єкта на український кшталт виховником) — полковник Мотика Сергій.

Коли Романенка судили і корупціонеру «світила» тюряга, Мотика приходив мало не в кожне судове засідання. Очевидно, стежив, щоб Романенко не ляпнув чого зайвого, і тоді «по етапу» довелося б йти разом.
Тож Мотика докладав усіх зусиль, щоб боса внаслідок судового засідання не запроторили років так на 5, а то й більше.

Так, так.
Адже корупційне ОЗГ (оргзлочинна група) напрацювала цілу серію корупційних подій.
5 тис доларів за вступ ліцеїста практично в таку собі воєнізовану школу, це не був потолок корупційних бажань дєлаварів з команди Мотики-Романенка.

В навчальному закладі часів Романенка була ну просто вражаюча хабарна математика.

Суми зростали в залежності від складності прийому, безтолковості і ледарства абітурієнта.

Корупційна стеля за вступ могла бути піднята і до 20 000 у.о.

Журналістам відомо, як якісь «круті перці» разом з чадом під’їхали на КП навчального закладу, передали ну дуже тлусту «котлету» і новоспечений «ліцеїст» міг спокійнісінько вирушати на моря разом з батьками-нуворішами.

Можна ще довго розписувати корупційну модель-систему і дійових осіб-подєльників з ОЗГ Романенка, вражати цифрами і навіть пікантними подробицями.

Та мабуть варто додати до портрету злочинно-хабарного кодла лише одну деталь:
Романенко, створивши таку довершену мздоїмську систему, не зміг опанувати державною мовою.

З ліцеїстами він спілкувався цілком в рускамірському стилі «ей пацан».

Тепер уявімо який удар по навчально-виховному процесу та психіці ліцеїстів (а це майбутні офіцери) завдасть повернення до Київського військового ліцею таких, з дозволу сказати, начальників і замполітів.

А така загроза повернення старих схем або навіть людей реально постала після візиту Сергія Мотики до теперішнього начальника Київського військового ліцею імені Богуна.

Якою ж може бути вірогідність, що нинішній начальник ліцею генерал-майор Гордійчук спокуситься на прохання (пропозицію) Мотики і прийме таку собі лінію Романенко і Ко?

Це цікаве запитання.
І правильно відповісти на нього — означає усвідомити наскільки сьогодні є великими корупційні ризики для цього навчального закладу.

Далі буде.

vyboranema.in.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика