Півроку у Верховному суді показали: чеченець Ваха Ісаєв в санкційному списку — бездоказово

В травні цього року Ісаєв Ваха разом з іншими українськими чеченцями потрапив до санкційного списку РНБО. Раніше Ісаєв через суд відновив посвідку на постійне проживання в Україні, де живе, навчається і працює з 2003 року, має сім’ю, зокрема, трьох малолітніх дітей — громадян України.

Дізнавшись, що його внесли в санкційні списки РНБО, Ісаєв подав до Верховного суду позов про визнання протиправним та скасування санкційного Указу Зеленського в частині себе. Про це розповідає журналістське розслідування «108 помилок РНБО».

Журналісти проекту знімали судові засідання з метою довідатися на підставі чого чеченців вносили в санкційні списки. Як повідомив сам Ісаєв в інтерв’ю проекту, в поліції йому сказали, що була вказівка згори. Часу на перевірку не дали, бо згори (очевидно, з МВС) на Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції тиснули і підганяли. Поліцейські перед Ісаєвим вибачалися, але виправляти нічого не стали. Тож вказівку виконали. На думку Ісаєва, президент Зеленський, який підписував Указ, не знає, що Ісаєв є легальним підприємцем, благодійником і входить до керівництва ВГО «Діаспора чеченського народу». Ісаєв каже, що президента «підставили» , але це не знімає з нього відповідальності за підписаний Указ. 

Протягом півроку судових слухань відповідач — офіс Президента України — не надав жодних доказів кримінальної діяльності, на підставі яких Ісаєва внесли в санкційні списки РНБО. Раніше секретар РНБО Данилов зауважував, що випадкових людей у списках немає. Проте, жодного разу представник РНБО — третя сторона — в суд не з’явився. З огляду на це, Ваха Ісаєв упевнений, що у Верховному суді виграє процес. Та на цьому не зупиниться, змусить відповідати через суд чиновників, які фабрикувавали досьє і вигадували чутки про належність його особи до кримінальних авторитетів.

Ісаєв вважає, що його переслідують за етнічною ознакою, тому що він чеченець.

«108 помилок РНБО», журналістське розслідування

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика