Мега кладовище біля аеропорту Бориспіль — афера на мільйон могил

26 вересня 2021 понад півтори тисячі жителів сіл Мартусівка, Петропавлівське, Гора та Вишеньки Бориспільського району  вийшли на протест проти скандального будівництва приватного цвинтаря з крематорієм площею 250 га між селами Мартусівка та Петропавлівське, що на Бориспільщині.

Шокуючу новину про будівництво приватного цвинтаря на 1 мільйон місць, що за площею буде дорівнювати майже площі аеропорту «Бориспіль» разом із терміналами та злітно-посадковими смугами і більшою за село Мартусівка, жителі сіл дізнались зовсім нещодавно. Старт цьому проекту, як виявилось, надала Бориспільська РДА.

Люди обурились діями Бориспільської РДА, що затвердила план потайки, навіть не виставляючи його на публічне обговорення та готові відстоювати право на нормальне життя з чистим повітрям, ґрунтовими водами та родючою землею. Про те, що влада підготувала  «сюрприз» у вигляді «тихих сусідів» та цілорічно працюючого крематорію, місцеві мешканці дізнались тільки після того, як «інвестори» кладовища почали встановлювати межові знаки під подвір’ями мешканців

та завозити будівельні вагончики, встановлюючи їх прямо посеред поля з кукурудзою.

«Нас навіть ніхто з влади не запитав, чи хочемо ми жити біля найбільшого в Україні цвинтаря на нашій території, на який будуть звозити померлих киян, чи хочемо ми дихати шкідливими формальдегідами від працюючого крематорію та пити отруєну воду, бо в районі немає централізованого водопостачання і всі підземні води з кладовища будуть у нас в колодязях. Владі зовсім наплювати, що завдяки такому сусідству наші села вимруть через хвороби. Для них найважливіше відстояти приватний бізнес на мільйони доларів.» — зазначають обурені діями влади мешканці Бориспільщини.

«Ми не розуміємо, чому на родючих землях замість, наприклад, агропідприємства, влада хоче засіяти землю трупами?» — лютують мешканці.

За словами мітингувальників, вони готові до кардинальних дій, аби відстоювати свої законні права. Тому мешканці висунули вимоги до Бориспільської РДА скликати позачергове засідання аби скасувати рішення про затвердження проекту та ініціювали звернення до прокуратури щодо незаконних дій чиновників.

vyboranema.in.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика