Міністерство юстиції виконало законне рішення щодо ректора Національного медичного університету

Юрій Кучин — ректор Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця

Після тривалого — понад рік — протистояння між колишнім керівництвом Нацмедуніверситету Богомольця та МОЗ України,  Міністерство юстиції України отримало всі підстави внести у Державний реєстр відомості про діючого виконувача обов’язків  ректора Національного медичного Університету ім. О.О. Богомольця  Юрія Кучина. Згідно з даними  Держреєстру такий запис з’явився 24 жовтня 2019 року.

Тож можна вважати, що із приходом нової влади у країні крапку у цій непростій історії, коли екс-керівництво Університету на чолі з Катериною Амосовою мало змогу за допомогою рішень корумпованого суду блокувати роботу Університету, поставлено.

Для медичного співтовариства кінцевий результат цієї історії є своєрідним знаком, що нова влада не буде підтримувати корумпованих керівників медВУЗів, використовуючи суди.  

«Не зважаючи на спроби блокувати діяльність університету з боку екс-керівництва судовими рішеннями, Університет функціонував, вчасно виплачував заробітні платні та стипендії. Більш того, Університету — єдиному серед медВУЗів — вдалося провести демократичні вибори ректора,» — зазначає керівництво Університету.

Нагадаємо, що у травні та вересні 2019 відбулися вибори ректора НМУ ім. О.О. Богомольця. У двох турах перемогу здобув професор, доктор медичних наук Юрій Кучин, який до обрання на посаду  очолював Інститут післядипломної освіти цього ж Університету. У другому турі виборів пана Кучина підтримали 89% виборців.

Очільника ВУЗу обирали усі наукові, науково-педагогічні та педагогічні працівники НМУ імені О.О. Богомольця, а також делегати від штатних ненауково-педагогічних працівників і делегати з числа студентів.

Довідково: 15 травня 2019 року Апеляційний суд м. Києва прийняв рішення, яким дозволив проводити конкурс на посаду ректора Національного університету ім. О.О. Богомольця, скасувавши Ухвалу Печерського райсуду м. Києва від 6 листопада 2018. 27 серпня Печерський суд невдало повторив спробу ще раз заблокувати вибори судовим рішенням. Раніше Комісія МОЗ України під час розгляду звітів ректорів медичних вищих навчальних закладів — 30 березня 2018 року — визнала роботу ректора НМУ Амосової незадовільною і рекомендувала звільнити її. Через значні порушення у діяльності Університету проти керівництва НМУ було порушено низку кримінальних справ. МОЗ за рекомендацією Комісії звільнив екс-ректорку з посади.

Юрій Кучин приступив до виконання обов’язків ректора за наказом МОЗ України у серпні 2018 року.

vyboranema.in.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика