Санкції режиму Зеленського виглядають як фрагменти геноциду проти представників чеченської діаспори в Україні

Поки в Білорусі диктатор Лукашенко розправляється з білоруською опозицією, поки диктатура Кремля переслідує представників народу киримли — кримських татар, в Україні відбуваються досить загрозливі події.

Йдеться про події, що їм відомі експерти-правозахисники дали дуже негативну і розгромну оцінку. Така оцінка прозвучала 3-го червня 2021 року (напередодні дня журналіста) в Інформаційному агентстві УНІАН.
Того дня відбулася прес-конференція 

«Люди, котрих РНБО України внесла в санкційні списки. Хто вони? Незаконна депортація чеченського народу України?»

Передусім, варто окреслити про яку саме частину чеченської діаспори в Україні йдеться. Ці люди мають відповідні, абсолютно законні документи і підстави на проживання в Україні.

До того ж, вони опікуються проблемами українських громадян — біженців з Донбасу та Криму.

https://ru.chechen.org.ua/news/the-Ukrainian-Chechens-help-to-refugees-with-donbassa1

Якщо дещо спрощено говорити, то вимальовується така картина:

чеченська діаспора в Україні зазвичай опікується  культурними і правовими проблемами та дистанціюється від політики.

Досить значних зусиль представники чеченської діаспори в нашій країні докладають у царині спорту.

Якщо подивитися на чеченців та українців в історичному річищі, то можна побачити значну спільність історичних доль. Мало хто з українців знає, що в Чеченській республіці є  вулиці, що мають назву Українська, ба навіть більше,  багатьох українських утікачів від Голодомору рятували саме чеченські родини. 
Можна без перебільшення стверджувати, що українці і чеченці зазнали величезних втрат від імперської, радянської політики та переслідування державними органами СРСР.
І якщо не зачіпати тут тему війн (бо бракуватиме і кількох досліджень), можна підсумувати:

чеченська діаспора в Україні, попри пануючі, не підтверджені статистикою певні стереотипи (про які також йшлося на прес-конференції в УНІАН 3 червня 2021 року) є доволі сумирною і законослухняною.


Аж раптом… РНБО оголошує санкційні списки, до яких потрапила низка представників чеченського народу в Україні.

https://ru.chechen.org.ua/news/2021-06-03-02

Цитата:

Даніл Гончаров, голова Чеченської діаспори в Україні

За годы Независимости Украины люди и государство стали на путь, согласно которому каждого человека оценивают по его деяниям, но сегодня взгляды должностных лиц отдельных правоохранительных структур имеют совсем другой вектор.

«Ситуация опасна тем, что мы говорим не о простых полицейских или следователях, оперативных сотрудниках или простых гражданах, мы говорим о людях, которые руководят силовыми структурами, целыми департаментами внутренних служб всей страны, чьи подчиненные некомпетентно и предвзято составляли эти списки. В руках этих людей находятся полномочия депортировать неугодного им человека, повесить на законопослушного иностранца или гражданина ярлык «вора в законе», «криминального авторитета», лишить его права пользоваться и распоряжаться частной собственностью и финансовыми активами.»

Саме такі порушення щодо представників чеченської діаспори — громадян України та осіб з правом проживання в Україні проаналізували відомі правозахисники, експерти:

Євген Захаров, правозахисник, директор Харківської правозахисної групи;

Микола Полозов, адвокат, правозахисник;

Олександр Літинський, правозахисник, адвокат;

Даніл Гончаров, голова правління ВГО «Діаспора чеченського народу»;

Хамід Сайдумов, голова Ради старійшин ВГО «Діаспора чеченського народу»;

Абді Нурадінов, доктор технічних наук, провідний спеціаліст НАН України та 

Борис Захаров, правозахисник, телеведучий.

Отже, про що йшлося на прес-конференції в УНІАН?

А йшлося про те, що окремі посадовці Державної міграційної служби та Департаменту стратегічних досліджень Нацполіції зловживали службовим становищем, приймаючи рішення про позбавлення іноземців посвідок на проживання в Україні. Внаслідок цього відбулося нехтування принципами Верховенства права в правовій державі, якою за Конституцією є Україна.

Тільки замисліться! До членів чеченської діаспори в Україні застосували санкції та покарання за правопорушення, які ті могли скоїти лише теоретично. Отож так звані санкції проти представників національної меншини, що були запроваджені Указом Президента України 203/2021 від 14 травня 2021 року, грубо порушують Європейську Конвенцію з прав людини та основоположних свобод та низку інших міжнародних угод, що їх ратифікувала Україна.

Включення до санкційних списків осіб, які не винні у вчиненні злочинів, є порушенням статті 62 Конституції України. 

На прес-конференції було поставлене питання руба: як можна обмежувати людину в правах, застосовувати до неї покарання та примушувати покинути територію України, якщо людина ні в чому не винна?

Що ж відбулося насправді у стосунку до чеченців в Україні — громадян України та осіб, які мають посвідчення на проживання?

Без будь-яких розслідувань, судових процесів та прийняття судових рішень про обвинувачення особи (осіб), представники Національної поліції України готують подання та направляють його в Державну міграційну службу України, яка майже одразу позбавляє іноземця права перебувати на території України та незаконно зобов’язує його покинути територію України впродовж 30 днів.

За аналогією відбуваються порушення із санкційними списками РНБО щодо представників чеченської діаспори в Україні.

Правозахисники та юристи проаналізували ситуацію із санкціями РНБО і дійшли висновку, що накладення соціальних та економічних санкцій на представників чеченської діаспори в Україні порушує їхнє конституційне право на судовий захист та саме оскарження рішення РНБО України.

Під час прес-конференції виявилося, що переважна частина санкційного списку є іноземці. Санкції передбачали видворення сотень іноземців до країн походження. А це є брутальне порушення статті 4 протоколу 4 до  Конвенції

«Колективне вислання іноземців заборонене».

«Такі дії Держави є не просто порушенням міжнародних зобов’язань, а й спричиняють міжнародний скандал з великою шкодою для репутації України,» — заявили на прес-конференції.

Під час прес-конференції в УНІАН учасники озвучили фахові пропозиції, а саме:

накладення санкцій на іноземців та громадян без проведення будь-якого слідства — неприпустиме;

має бути визначена чітка, зрозуміла, законна процедура захисту прав громадян та іноземців, яких було включено до санкційних списків.  

Повністю прес-конференцію в УНІАН, що присвячена цій резонансній, скандальній проблематиці можна переглянути тут 

P.S. !!! Під каток так званих санкційних списків навіть потрапив лідер Чеченської діаспори у м. Києві Арбі Каімов, який активно займався культурною та социальною роботою в діаспорі.

vyboranema.in.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика