Як ГО «СК «Восход» віджимає спорткомплекс у дітей. Епізод: Верховний суд
Все тече, і все змінюється. Та не змінюються лише рейдерські апетити квазібізнесової групи, яка от уже по-другому колу через суди намагається віджати спортивний комплекс «Схід» — надалі СК «Схід». Віджати у громади Києва і в такий спосіб позбавити київських дітей можливості відвідувати спортивні секції в цьому спорткомплексі, а відтак — будувати власне спортивне майбутнє.
7 квітня справа СК «Схід» розглядалася у Верховному суді України. І як повідомила знаний громадський лідер — член Громадської ради при КМДА, правник Коцько Ольга — до Верховного суду ця історія потрапляє вже вдруге.Про що може свідчити такий коловорот пригод навколо СК «Схід»? А про те, що штовхають цю тему в судах «дядьки» з тугими гаманцями. Як іронічно зауважив герой перебудовного фільму «Вори в законі», «таких аферистів Техас не знав». Чудова стрічка перебудовних часів про взаємовідносини тодішніх підприємців-цеховиків, яких часом жорстко «дахували» від міліції і прокуратури злодії в законі. За одну лише фразу «Не тільки злодії в законі за назвою, але й злодії, котрі ці закони створюють» це іронічне кіно з Гафтом у головній ролі можна дивитися нескінченно. Надто вже яскраво відображено у фільмі повадки навколобізнесового середовища з лав прокуратури, міліції і суддівських. Настільки яскраво, що іноді здається, що те кіно відзнято було і для наших постмайданних часів.
«Як я їх (суддів) «зробив»?» — нахваляється адвокат — герой Зиновія Гердта.
«Це тому що я їх вчора «зробив», — відповідає герой Гафта, відтворюючи пальцями правої руки шурхіт грошових купюр.
О судах-зашкварищах
20 Липня минулого року суддя Господарського суду Києва Івченко своїм рішенням визнав право власності такої собі ГО СК Восход на кілька об’єктів колишнього ВО «Київський радіозавод», за що потрапив в інтернет у розділі Картинки:
«Суддя Івченко продав майбутнє дітей за 250 000 доларів»
Втім, кпини-кпинами, але держреєстратор Канівець (громада має знати своїх «хероїв») за кілька днів після ганебного рішення Івченка хутко внесла до відповідного реєстру право власності якоїсь невідомої в широких колах ГОшки на кілька об’єктів Київського радіозаводу.
За 5 місяців після безмірного в своїй безперецендентності рішення судді Івченка, його квазіправову фантазію на тему держвласності з тріском скасувала колегія суддів Київського апеляційного господарського суду на чолі із суддею Пантелієнком. Просто розгромили в пух і прах.
Якщо уважно прочитати Рішення апеляційної інстанції, то можна вчитати досить цікаві подробиці. У березні 1997 року вся та радість держвласності радіозаводу коштувала 30 млн. 400 тисяч гривень, що на той момент могло дорівнювати близько 15 млн. доларів США, що, відповідно, насьогодні становить 420 млн грн. Досить «гарна» цифра, щоб за неї віддати 250 тисяч «зеленихʼ’ і отримати низку об’єктів з рухомим і нерухомим, як от, гаражі, будови по вулиці Бориспільська, будови по вулиці Привокзальна, стадіон та інші принади інфраструктури.
Про зухвалу ГОшку та хто за нею стоїть
Як вже повідомлялося вище, вся ця радість держвласності рішенням судді Анатолія Івченка була «подарована» такій собі ГО «СК «Восход», але законне, правосудне рішення колегії суддів скасувало вердикт Івченка та подальші записи Держреєстратора Канівець. Законність відновлено, але та законність в апеляційній інстанції коштувала діточкам-спортсменам, їхнім батькам, представникам громади Києва, активістам і тренерам багатоденних стоянь-пікетів біля Апеляційного суду. Під дощем, на морозі, до перемоги.
Та постає запитання хто промотує такі зухвалі рейдерські дії цієї не менш зухвалої ГОшки, адже не кожній громадській організації КМДА сплачує за комуналку, тобто практично утримує за рахунок Киян.
Впродовж кількамісячного захисту спорткомплексу в апеляційній інстанції правник і член громради при КМДА Ольга Коцько роздала купу інтерв’ю.
Виявляється:
1. «Дядьками» з тугими гаманцями і борзими хотілками київської власності є такий собі російський полковник Крупчак.
2. Безпосереднім виконавцем, так би мовити, операційної діяльності в судах є інший громадянин Росії Камєнскій. Коли у Києві такий собі Незнайко — нотаріус з Луганська — намагався вчинити досить незаконні дії, настільки незаконні, що активістам довелося викликати поліцію в офіс «чорного» нотаріуса, росіянин Камєнській представ на вулиці Еспланадна біля офісу Незнайка у всій своїй рейдерській красі. І на прискіпливі запитання журналістів та активістів розповів про всі «свої» злобудовні фантазії:
Виявляється, на 7-8 роках війни в Україні росіяни можуть преспокійно віджимати спорткомплекс в українських дітей і мріяти про чергову порцію злобудовного пирога.
Зоря спорткомплексу «Схід» зійшла над Верховним судом
Рейдерські апетити російських «братів» не вгамувало рішення колегії апеляційного господарського суду, навпаки — лише розпалило ті апетити. І «діловари» хутко подали касацію до Верховного суду України.
7 квітня відбулося підготовче судове засідання. Верховний суд перевіряв законність апеляційного рішення. За винятком представників ГО «СК»Восход», усі інші сторони підтримували апеляційний вердикт. Утім, дехто, зокрема, представниця прокуратури, в цілому ніби підтримуючи Рішення апеляційної колегії, попросила суддів Верховного суду внести зміни до мотивувальної частини.
Що за цим стоїть? Бажання додати бездоганності, чи в такий спосіб поламати доволі гарно виконану суддівську роботу в царині повернення законності щодо справи СК «Схід».
https://reyestr.court.gov.ua/Review/93780896
Тож після завершення судового засідання у Верховному суді автор поставив запитання представниці прокуратури:
Чи давав їй якісь вказівки підтримувати рейдерів заступник генпрокурорки Венедіктової пан Роман Говда (якого київські поінформовані активісти позиціонують як кінцевого бенефіціара в ГО СК «Восход»)?
Представниця прокуратури не заперечила цього, натомість, «відбулася» стандартним:
Я керуюся лише вимогами Закону.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2927608950900153&id=100009532301081
Після прочитання логічного і просто, як насьогодні, шедеврального в своїй чесності та відповідальності перед Україною і нашим спортивним майбутнім
Рішення апеляційної колегії на чолі з суддею Пантелієнком, постає запитання:
Чи може звичайна громадська організація просто «порвати як цуцик шмату»
законність в Україні,
якщо за тією ГО стоять:
— колишній російський олігарх і полковник РФ, які, як відомо, колишніми не бувають;
- інший росгромадянин, котрий не приховує фантазій про чергову злобудову за рахунок знесення спорткомплексу і…
- якщо на підстраховці у них хтось «козирний» з прокуратури?
Чи справдиться така колаборантська схема, яку з тріском порвало законне і патріотичне Рішення колегії суддів Апеляційного господарського суду Києва?
Можливо, 11 травня на це запитання нам дадуть відповідь судді Верховного суду України.
vyboranema.in.ua