Будівництво табірних містечок – підтримання обороноздатності чи розкрадання «за стандартами НАТО»?

Днями в Україні вибухнув скандал через розкрадання грошей на закупівлі запчастин для бронетехніки. І суспільству «привиділося», що це взагалі-то «дно». Красти гроші в Оборонки! Під час війни! Не розчаровуйтесь заздалегідь, шановні читачі. Нижче «дна» знаходиться пекло. І воно має кілька кіл…

В смт Черкаське, що в годині їзди від Дніпра, в 2017 році розпочато будівництво військового табору для військовиків 93 окремої механізованої бригади.

На таку «радість» (йдеться про зведення будівлі штабу, фізкультурно-оздоровчого комплексу (ФОК), їдальні та 5 казарм) Міноборони розщедрилося на 140 мільйонів бюджетних гривень.

Близько 50-ти мільйонів – на Штаб, ФОК та їдальню.

І приблизно 90 мільйонів – на зведення 5 казарм. До речі, в Міноборони ці майбутні будівлі називають казармами за стандартами НАТО.

Журналіст vyboranema.in.ua побував на місці будівництва 5-ти казарм та дізнався як витрачали гроші, призначені на будівництва цих 5-ти будов для захисників України.

Передусім, варто сказати, що виграла цей досить ласий шматок війського-бюджетного «пирога» така собі ТОВ «Вінницька будівельна компанія». Чесно кажучі, за цю ТОВку варто порадіти, бо, як повідомляє ресурс clarity-project.info (на ресурсі міститься інформація з prozorro), ТОВ «Вінницька будівельна компанія» перемогла загалом у 21-й закупівлі на тендерах Міноборони України на сумму 435 мільйонів 185 тисяч гривень. Такий собі лідер тендерних змагань в територіальних структурах Головного квартирно-експлуатаційного управління (ТКЕУ) Міноборони.

Сайт vyboranema.in.ua перевірив результат (або перебіг) роботи цієї ТОВ і встановив таке.

Витративши 40 мільйонів 965 тисяч бюджетних гривень

«Вінницька будівельна компанія» досягла просто «нечуваних» результатів в смт Черкаське. Ось як виглядають 5 казарм насьогодні.

Дещо журналістських спостережень: дерев’яний паркан біля об’єкту, невеличкий дірявий державний прапорець на паркані, охоронець за парканом.

Отримавши з 17 жовтня 2017 року по 13 червня 2018 року понад 40 бюджетних мільйонів «Віннцька будівельна компанія» спромоглася на такий результат.

Багато будівельних свай. Тобто гроші (понад 40 мільйонів) виділено, а результат – самі лише сваї, що гордовито стирчать з фундаменту.

До речі, про фундамент під «НАТОвські казарми» є ще ті запитання.

На умовах анонімності один з офіцерів військової частини повідомив, що ніби в одному з місць фундамент після його закінчення було зруйновано субпідрядником через несплату коштів.

СТОП. А як же 41 000 000 гривень, що їх Східне територіальне КЕУ сплатило ТОВ «Вінницька будівельна компанія»?

Інформацію про

  1. «руйнівний дебош субпідрядника на фундаменті» і
  2. де поділися гроші

журналіст vyboranema.in.ua перевіряв безпосередньо у платника – Східне ТКЕУ – в Дніпрі на вулиці Феодосіївська, 13.

Виявилося, що в Східному ТКЕУ не можливо відшукати не лише «куди ж насправді поділися бюджетні мільйони», а й самого начальника ТКЕУ.

Коли в ТКЕУ дізналися, що журналіст побував на об’єкті в Черкаському і хоче, ну майже за Висоцьким, запитати у начальника ТКЕУ «где ж деньги, Зин», з начальником цього підрозділу ГоловКЕУ почали коїтися речі, що не вписуються у фізику Ейнштейна.

Підлеглі повідомили медійнику, що

а) начальник ТКЕУ виїхав за межі Дніпра;

і водночас

б) що начальник ТКЕУ знаходиться десь поблизу на обіді.

Натомість, одна зі співробітниць ТКЕУ, відмовившись спілкуватися під  запис відеокамери таки сказала, щоз виконавцем було розірвано угоду, після чого й розбивали фундамент як такий, що зроблений неякісно.

І головне, всі експерти з будівництва, до яких звернувся журналіст з проханням оцінити за відео вартість незавершеного будівництва, дійшли висновку про те, що у зведення «5-ти казарм» (а це є більшою частиною військового табору для вояків 93 омбр ЗСУ) вкладено щонайбільше 10 мільйонів бюджетних гривень.

Тож постає нериторичне запитання: куди поділися ще 30 мільйонів?

Далі буде.

vyboranema.in.ua

One thought on “Будівництво табірних містечок – підтримання обороноздатності чи розкрадання «за стандартами НАТО»?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика