ДЕРЖРЕЗЕРВ. ПРОЙШЛА ВЕСНА – ЧИ ПОЧНУТЬ САДЖАТИ ?

Вадим Мосійчук уже давно в полі зору правоохоронців

Наказанием за гражданскую пассивность является власть злодеев. Платон

Під час виборчої компанії одним із гасел команди Володимира Зеленського, який найкраще запам’ятався українцям, було: «Весна прийде – саджати будемо». У попередньому матеріалі від 10.12.2018. під назвою «Чи має країна достатні державні запаси під час Воєнного стану? Пане Президенте! Зупиніть «погром» Державного резерву України.» ми намагалися привернути увагу 5-го Президента України до цієї проблеми. ЗМІ і громадянські активісти неодноразово зветалися також і до нещодавно відправленого у політичне забуття Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, керівників багаточисельнх правоохоронних органів і повідомляли про підривну діяльність Голови Держрезерву України Вадима Мосійчука, яка упродовж чотирьох років систематично здійснюється на шкоду продовольчій, енергетичній і економічній безпеці держави, що є складовою національної безпеки України. Свою кар’єру Вадим Мосійчук розпочав у кублі російських спецслужб в м. Севатополь. Згідно досьє, яке опубліковане за інтернет-адресою

https://latifundist.com/dosye/mosijchuk-vadim

у 2000 році Вадим Мосійчук закінчивСевастопольський інститут ядерної енергії (колишнійСевастопольский військово-морський інститут) за спеціальністю «інженер-електрик». В 2003-2004 роках В.Мосійчук, маючи спеціальність «інженер-електрик» якимось дивним чином потрапив на державну службу головним спеціалістом департаменту макропрогнозування Міністерства економіки і європейської інтеграції. У 2008 році він закінчив Приватний вищий навчальний заклад «Європейський університет» за спеціальністю «економіка,фінанси». Ніякої іншої інформації про роботу В.Мосійчука у період з 2000 до 2002 року у цьому досьє немає. Отже не зрозуміло чим у проміжок часу з 2000 до 2002 року займався випускник Севастопольського інституту ядерної енергії (колишнього військово-морського інституту) В. Мосійчук і де він у цей час знаходився? 12.03.2002. Нахімовською районною державною адміністрацією було зареєстроване як суб’єкт підприємницької діяльності Приватне підприємство „МВА” Юридична адреса: 99022 м. Севастополь, вул. Громова, 42. Директор: Мосійчук Вадим Адамович.

https://opendatabot.ua/c/31803158?utm_source=viber&utm_medium=bot

21.04.2009 року згідно ЄДР судових рішень Господарський суд м. Севастополя (справа №5020-5/614) своєю Ухвалою за заявою Управління пенсійного фонду в Нахімовському районі міста Севастополя ухвалив ліквідувати юридичну особу ПП «МВА» ідентифікаційний код 31803158 – керівник Мосійчук В. А.  http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/3464984. В ході проведення ліквідаційних заходів були виявлені наступні кредитори: УПФУ в Нахімовському р-ні м. Севастополя – борг 1346,54 грн; Севастопольський міський центр зайнятості – борг 86,43 грн; Управління Фонду державного страхування від нещасних випадків на виробництві – борг 115,62 грн; Севастопольске міське відділення Фонду соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності – борг 162,57 грн; зобов’язання перед працівниками ПП «МВА» – борг 7579,62 грн. З матеріалів справи вбачається, що за боржником не зареєстроване будь-яке рухоме або нерухоме майно. Як видно пан Мосійчук набув відповідний практичний досвід доведення до банкрутства і ліквідації юридичної особи силами державних фіскальних органів, так би мовити чужими руками, щоб відвести від себе будь-яку підозру. При проходженні спеціальної перевірки перед працевлаштуванням на державну службу у Мінекономіки у 2003 році і при працевлаштуванні на посаду Голови Держрезерву у 2015 році інформація про роботу у ПП «МВА» у м. Севастополь скоріш за все В. Мосійчуком була прихована, оскільки у його досьє про роботу Директором ПП «МВА» не згадується. Міністром економіки у той час був Айварас Абромавичус. Загальновідомо, якщо особа щось приховує, то за цим криється щось більш важливе, про що суспільство і компетентні органи держави при проведенні спеціальної перевірки перед працевлаштування на державну службу не повинні були знати. Виникає питання, чи відображена інформація про роботу в ПП «МВА» у декларації, у трудовій книжці та у особистій справі державного службовця В. Мосійчука при працевлаштуванні на державну службу? Звищенаведеного можна припустити, що одночасно з роботою на державній службі у Міністерстві економіки у 2003-2004 роках у цей же період державний службовець Мосійчук В.А. до 2009 року одночасно працював керівником комерційної структури ПП «МВА» на території АР Крим у м. Севастополь. Це є ознакою корупції, порушенням закону про державну службу, про наявність реального конфлікту інтересів та порушенням статті 25 Закону України «Про запобігання корупції» а саме «Обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності».         Проте тоді напередодні президентських виборів на це ніхто не звернув увагу, що свідчило про те що деякі наші компетентні органи перетворились у «правопохоронні». Наведу деякі витримки із тієї публікації від 10.12.2018. виділивши текст іншим шрифтом:

«В Україні, як і в багатьох державах, є державний резерв або Державне агентство резерву України. За поданням Айвараса Абромавичуса – українського політика литовського походження в липні 2015 року на посаду Голови державного агентства резерву України Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк призначив енергійного, амбітного, імпозантного, з гарним знанням англійської мови керівника «європейського типу» пана Мосійчука Вадима Адамовича. Тоді нам усім було дивно чути новомодні словосполучення «нульова толерантність до корупції», європейські цінності і така інша риторика. З того часу пройшло більше трьох років. Усі уже давно забули про відомого в вузьких колах українського політика литовського походження. Проте до цього часу тягнеться шлейф корупційного скандалу із намаганням закласти до державного резерву так званого «литовського палива» який пов’язаний із вищезгаданими особами. Та от біда – спритні хлопці зуміли обвести правоохоронні структури навколо пальця і звести нанівець розслідування кримінального провадження по цьому епізоду.»

http://prokurorska-pravda.today/component/k2/item/121229

Отож проведу деякий правовий лікбез для слідчих наших правоохоронних органів, які опікуються питаннями національної безпеки держави. Для цього раджу їм сходити у бібліотеку та почитати ось такі товстеленні книжки.

        Як визначає Науково-практичний коментар до ст.111 Кримінального кодексу України за загальною редакцією О.М.Джужі, А.В.Савченка, В.В.Чернея (стор.275-277) Київ Юрінком Інтер 2017. «Відмінність збройного конфлікту та воєнного стану з правової точки зору полягає також у тому, що збройний конфлікт фактично може мати місце ще до оголошення воєнного стану». Згідно науково-практичного коментаря до Кримінального кодексу України за загальною редакцією академіка Сташиса В.В. та академіка Тація В.Я. (Київ -2003) ст.111 КК України «Державна зрада» передбачає, наступне:  

       «Перехід на бік ворога (окрім так званого фізичного переходу) може полягати і в наданні допомоги державі, з якою Україна перебуває в умовах збройного конфлікту. Перехід на бік ворога може полягати в наданні допомоги такій державі або її представникам на території України яка називається «так званий інтелектуальний перехід» (стор. 328-329) або ознакою проведення підривної діяльності проти інтересів України.»         Таку само ситуацію гібридної війни у державі ми і спостерігаємо у даний час. Непрямим підтвердженням такого стану речей є ганебна інформація, яка розміщена на сайті «Росрезерва», яка свідчить про те, що Мосійчук В.А. у 2015 році відразу після свого призначення на посаду Голови держрезерву у розпал бойових дій на Сході України увійшов до складу органу під назвою

Консультативный совет глав госрезервов СНГ

Інформація про цей факт була розміщена у 2015 році і до цього часу є на сайті Росрезерва у розділі «Состав Консультативного совета» за інтернет-адресою:

http://rosreserv.ru/Konsultativnij_sovet/Sostav_Konsultativnogo_soveta

Отож куди дивится Cлужба Безпеки України?

Як і було обіцяно в кінці публікаціїї від 10.12.2018. під назвою «Чи має країна достатні державні запаси під час Воєнного стану ? Пане Президенте ! Зупиніть «погром» Державного резерву України.» було написано – Далі буде. Отож ідемо далі.

        Усі ми памятаємо як Генеральний прокурор Юрій Луценко озвучив новий девіз, яким має керуватися Генпрокуратура «ловити велику рибу». Про це він заявив під час представлення нового прокурора Одещини 17 червня 2016 року.

        Ще раз нагадаємо, що під час виборчої компанії одним із гасел команди Володимира Зеленського, який найкраще запам’ятався українцям, було: «Весна прийде – саджати будемо». І от ми маємо рідкісну нагоду спостерігати той випадок, коли з приходом весни і до честі Прокуратури міста Києва саме весною почався процес реалізацї цих двох гасел. Приємно здивувала професійна і оперативна робота слідчих цього правоохоронного органу і членів слідчої оперативної групи Служби Безпеки України у напрямку «ловити велику рибу».

        04.10.2018. столична прокуратура повідомила про підозру Голові Державного агентства резерву України. Слідчими прокуратури міста Києва спільно з співробітниками ГУ КЗЕ СБУ повідомлено про підозру Голові Державного агентства резерву України, службова недбалість якого завдала державним інтересам збитків на суму понад 6 млн гривень. https://kyiv.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=237957&fp=40.         02.04.2019 року Прокуратура міста Києва завершила досудове розслідування та скерувала до суду обвинувальний акт відносно Голови Державного агентства резерву України, службова недбалість якого завдала державним інтересам збитків на суму понад 6 мільйонів гривень.

https://kyiv.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=248399

Здавалося б усе добре, справедливість буде відновлена у суді. Минуло декілька місяців і за політичною димовою завісою двох виборчих кампаній усі забули про цей випадок. Аж ось з’явився новий інформаційний привід повернутись до діяльності пана Вадима Мосійчука. Інформаційне агентство «Главком» 06 Червня, 2019 року опубліковало статтю під назвою «Консерви прострочені, паливо неякісне, а зерно зникло. Що показала ревізія Держрезерву?».

https://glavcom.ua/publications/konservi-prostrocheni-palivo-neyakisne-a-zerno-zniklo-shcho-pokazala-reviziya-derzhrezervu-599793.html

Звіт про результати аудиту ефективності управління матеріальними цінностями державного матеріального резерву Затверджено рішенням Рахункової палати від 26.02.2019 No 4-4 ховали від зайвих очей три місяці.

https://rp.gov.ua/upload-files/Activity/Collegium/2019/4-4_2019/Zvit_4-4_2019.pdf

Під тиском Спілки ветеранів держрезерву України Рішення Рахункової палати і Звіт були були оприлюднені тільки 23 травня. Як вдалося з’ясувати «Главкому», сам документ був готовий ще наприкінці зими, а саме 26 лютого 2019 року, але його зміст був настільки скандальним, що публікацію вирішили відтермінувати до закінчення виборів. Так і сталось. Звіт показали лише після інавгурації нового Президента. За результатами аудиту Рахункова палата встановила: понад 1,7 млрд грн, виділені у 2017–2018 роках на управління матеріальними цінностями державного матеріального резерву були «використані неефективно».         Народний депутат України Сергій Каплін звернувся з вимогою звільнити Вадима Мосійчука з посади ще наприкінці минулого року. Депутаські звернення №102/8490 і №102/8491 від 20.12.2018. адресовані до президента Порошенка та прем’єра Гройсмана, містили детальний опис махінацій із зерном, штучним банкрутством хлібних баз і т. д. Як стверджував народний депутат: «У сукупності наведених вище фактів є підстави вважати, що йдеться про вчинення злочину, що межує з диверсією і державною зрадою». Повний текст читайте тут:

https://glavcom.ua/publications/konservi-prostrocheni-palivo-neyakisne-a-zerno-zniklo-shcho-pokazala-reviziya-derzhrezervu-599793.html.

Проте ні 5-й Президент, ні Прем’єр-міністр Володимир Гройсман (негоже мабуть говорити про політичного покійника) ніяк не відреагуали на депутатські звернення Сергія Капліна.         14 червня 2019. у газеті «Дзеркало тижня» вийшла стаття Голови Спілки ветеранів держрезерву України Юрія Болозовича під назвою «Аби у Держрезерві миша не повісилася».

https://dt.ua/macrolevel/abi-u-derzhrezervi-misha-ne-povisilasya-314552_.html

Автор стверджує таке:

        «Деякі досвідчені керівники підприємств (організацій) і структурних підрозділів центрального апарату Агентства відмовилися брати участь у реалізації корупційних схем, започаткованих його головою. У 2015–2017 р.р. їх було незаконно звільнено та оголошено корупціонерами. Суди визнали ці звільнення незаконними і поновили працівників на роботі. Проте Вадим Мосійчук не виконав жодного судового рішення. Натомість із Державного агентства резерву України за рішеннями судів Державним казначейством уже стягнуто більш як 1,5 млн грн бюджетних коштів (тобто коштів платників податків) на оплату вимушеного прогулу працівників, які до цього часу так і не поновлені на роботі з вини голови Держрезерву. Це є свідченням нецільового використання бюджетних коштів. У зв’язку із невиконанням судових рішень щодо поновлення працівників на роботі за поданням відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України слідчими Шевченківського і Печерського управлінь Національної поліції у місті Києві у 2016–2018 р.р. порушено чотири кримінальні провадження за ст. 382 Кримінального кодексу України. Ці кримінальні правопорушення належать до категорії триваючих злочинів. Проте по жодному з цих кримінальних проваджень до цього часу не проведено ніяких слідчих дій. І, відчуваючи повну безкарність, голова Держрезерву продовжує порушувати закони».

        Ніяк не відреагували наші «правопохоронні» органи часів минулої влади і на іншу публікацію від 24.04.2019. під назвою «В мутном водовороте президентской избирательной кампании в Госрезерве Украины вскрылась российская «консерва». Наведемо фрагмент із цієї публікації мовою оригіналу:

        «Будучи занятым спасением своей персоны господин Председатель практически не занимается вопросами государственной службы. Он занят исключительно проблемой спасения себя любимого от уголовного преследования. Вопросы своевременной реализации товарно-материальных ценностей продуктовой группы государственного запаса ушли на второй план. В результате преступной халатности председателя Госрезерва Украины просрочено и пришло в негодность на складах Госрсрезерва Украины 70 тыс. банок тушёнки, 58 тыс. банок сардины и 1000 тонн подсолнечного масла. Пользуясь предвыборной шумихой с целью прикрытия служебной халатности Председателя Госрезерва просроченные продукты питания Распоряжением Кабинета Министров Украины от 10 апреля 2019 года № 238-р пытаются передать Запорожской и Луганской областным государственным администрациям и Черновецкому городскому совету якобы на социальные нужды на безоплатной основе.»Надежда только на вновь созданное Государственно Бюро Расследований и принципиальность его руководителя, который обратит внимание на сообщение общественности и СМИ о данном преступлении.»

        Мова іде про збитки, які нанесені державі на суму 10 018465,3 грн. Воістину яка багата наша країна. Крадуть крадуть і ніяк не розкрадуть. Складається таке враження, що ДБР перетворилося на таку собі каналізаційну трубу, у яку усе зливається. Бюро зайняте або розслідуванням дріб’язкових справ по розслідуванню ДТП або інших злочинів про хабарі, які скоєні посадовцями нижнього рівня – поліцейськими та військовими, або втягнуте у політичні баталії. Так звана економічна «білокомірцева злочинність» чиновників високого рангу на сотні мільонів гривень залишається поза увагою усіх правоохороних органів, або перетворюється на піар – спортивну рибалку. Піймали обміряли і відпустили. Ото ж тепер зрозуміло, чому пан Гройсман та інші достойники минулого режиму так настиливо пропагував ідею ліквідації ГУ КЗЕ СБУ, яке боляче натупило на хвіст пройдисвітам найвищого рангу державної служби та деяким народним депутатам минулих скликань.

        Окремо хочу пояснити пересічним громадянам що мав на увазі автор статі коли вжив термін «консерва»у статті від 24.04.2019. Слово «агент» з римських часів перекладається як діючий. Є різні градації агентів. Одних вербують для виконання одноразового завдання, інших засилають на довге очікування, це так звані «консерви». 08 лютого2019 р.  журналіст Дмитро Гордон у програмі «Vox Populi» на телеканале ZIK заявив наступне: «Факти державної зради були, є і будуть, тому що у нас дуже багато на всіх щаблях влади агентів КДБ СРСР і ФСБ Росії, які роблять свою чорну справу.» То може він дійсно щось знає.

https://www.youtube.com/watch?v=z1M4C…

Чи не той це самий випадок коли на шкоду державі Україна почала працювати чергова «консерва» ФСБ, яка була закладена у м. Севастополь ще у 2000 році ?

        Не реагували попередня влада і на багаточисельні волання працівників і громадських активістів. Отож мають закономірний результат на президентських і парламентських виборах. Хочеться вірити, що молода команда Президента Володимира Зеленського не повторить помилок своїх попередників – динозаврів української політики.         Піся таких резонансних публікацій журналісти поцікавились, а як же проходить судовий процес у кримінальному провадженні № 42016000000002272 внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.09.2016 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України? Із інформаційного повідомлення  сайту Шевченківського районного суду м. Києва

https://sh.ki.court.gov.ua/sud2610/gromadyanam/csz/

у розділі Список справ, призначених до розгляду ми дізналися що підготовче судове засіданн у справі №761/13307/19 відбудеться в приміщенні Шевченківського районного суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 31-А, каб. № 601 18 червня 2019 року о 10 годині 30 хвилин. Суддя Мартинов Є.О. Обвинувачений – Мосійчук Вадим Адамович. Суть обвинувачення: Службова недбалість, діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки. Карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого. Здавалося б усе окей, справедливість почала торжествувати. Але не тут то було. 18 червня судове засідання так і не відбулося, кажуть ніби-то суддя захворів. 11-го липня журналісти звернулися до помічника судді з питанням, коли ж відбудеться засідання суду у справі №761/13307/19. Нам сказали що уточнять цю інформацію, бо вона записана у блокноті судді Мартинова Є.О. Нам повідомили про слухання справи 12 липня 2019 року. І от удача. Журналісту вдалося бути бути присутнім на цьому засіданні. Як вбачається із ухвали суду від 12 липня 2019 року (Справа № 761/13307/19) суд Постановив: Призначити судовий розгляд у кримінальному провадженні за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42016000000002272 від 06 вересня 2016 року, який відбудеться у приміщенні Шевченківського районного суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 31-А, каб. № 601, о 16 годині 30 хв. 22 липня 2019 року. Судовий розгляд здійснювати у відкритому судовому засіданні суддею одноособово. Викликати в судове засідання сторони кримінального провадження. У задоволенні клопотання прокурора про застосування до обвинуваченого запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання — відмовити. Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили з моменту її оголошення і підлягає негайному виконанню. Журналісти прибули до суду у призначений час 22 липня 2019 року, про те засідання із невідомих нам причин так і не відбулось. Ніхто із сторін судового процесу на засідання не з’явився. Щось мені підказує про те, що Вадим Мосійчук запустив хитрий план за допомогою кримінально-процесуальних норм максимально відтягувати розгляд у суді своєї кримінальної справи аби не отримати процесуальний статус «засуджений». За інформацією від працівників Адміністрації Президента України відразу після інавгурації нового Президента Володимира Зеленського пан Мосійчук став оббивати пороги на Банковій аби за допомогою свого товариша Айвараса Абромавичуса зберегти свою посаду і уникнути кримінальної відповідальності. Пояснюємо Голові Наглядової Ради Укроборонпрому пану Айварасу Абромавичусу, що згідно п 19 статті 3 Кримінального процесуального кодексу України Вадим Мосійчук має процесуальний статус «обвинувачений (підсудний)». У часи неймовіриних досягнень інформаційно-компютерних технологій приховати будь яку інформацію про втручання посадових осіб у діяльність суду скоріш за все неможливо. Журналісти і громаськість будуть уважно стежити за цим судовим процесом і висвітлювати його перебіг.

        Оскільки у межах однієї статті не можливо висвітлити усю «реформаторську» діяльність пана Вадима Мосійчука, то наші подальші публікації будуть присвячені «видатній» роботі Національної поліції, НАБУ і САП по розслідуванню конкетних кримінальних справ, які стосуються діяльності як Держрезерву України, так і її очільника. Також будемо висвітлювати діяльність Національного агентства України з питань державної служби (НАДС) і Комісії з питань вищого корпусу державної служби (КВКДС) по розслідуванню дисциплінарного провадження стосовно Голови Держрезерву Мосійчука В.А. згідно протоколу No 24 засідання Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року та листа Кабінету Міністрів України від 08 липня 2019 року No 13793/0/2-19). Принагідно повідомляємо наступну інформацію.

Кабінет Міністрів України

Розпорядження

від 05 липня 2019 р. № 506-р  Київ

Про тимчасове покладення виконання обов’язків Голови Державного агентства резерву України на Котова П. В. У зв’язку з відстороненням Голови Державного агентства резерву України Мосійчука Вадима Адамовича від виконання повноважень за посадою покласти на час його відсторонення виконання обов’язків Голови Державного агентства резерву України на першого заступника Голови зазначеного Агентства Котова Павла Володимировича.

Прем’єр-міністр України В. ГРОЙСМАН

https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-timchasove-pokladennya-vikonannya-obovyazkiv-golovi-derzhavnogo-agentstva-t050719

На підтвердження надаємо скриншот, тобто зні́мок екра́на (англ. Screenshot) — зображення, отримане комп’ютером, що зображує дійсно те, що бачить користувач на екрані монітора станом на 29.07.2019. із сервісу Опендатабот Приватне підприємство «МВА».

#держрезерв

#vadimmosiychuk

Далі буде.

Георгій Удайський, журналіст

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика