Є така «системна» хвороба – цупити у державній коморі

Коли знавці, ветерани Держрезерву України говорять про Державну «комору» Неньки, вони стверджують, що цього резерву вже насправді-то  нема. Що державна комора нашої країни банально розкрадена. А необхідні  матеріальні резерви не закладено туди попри фактичну війну проти України та інші загрози, зокрема, епідемії, коливання цін тощо. Тож знавці-ветерани вживають навіть таких епітетів як

ПРОКЛЯТИЙ ДЕРЖРЕЗЕРВ

Та справа журналістська – передусім фіксувати, писати літопис розкрадання. Щоб спогади лишилися для нащадків. Врешті ж,  закарбувалися у пам’яті поколінь і в кінематографі бандитські 90-ті, рожеві 80-ті з їхньою наївністю перебудовних очікувань.

Тож, без зайвих сентиментів, просто по-хронікерські: хто, скільки, кому і за що саме. Ну, як у прокурора…

Втім, як у прокурора, сухо – не вийде.

Надто вже цікаві, майже ільфо-петровські, персонажі керували Держрезервом, а знавці-ветерани таки стверджують: і докерувалися.

Визначними рядками, практично великими «церковно-слов’янськими буквами», як у Голохвастова, вкарбовано ім’я попереднього очільника комори України – Вадима Адамовича Мосійчука.

Про Вадима Адамовича написано досить багато і на цьому сайті

і у більш ТОПових інтернет-виданнях,

https://glavcom.ua/publications/konservi-prostrocheni-palivo-neyakisne-a-zerno-zniklo-shcho-pokazala-reviziya-derzhrezervu-599793.html

інформаційних агенціях,

та на розслідувальних ресурсах

Але скільки не пиши про цього персонажа, та, все одно, рука знову і знову тягнеться до клавіатури згадати Адамовича «не злим тихим словом».

Одна закладка до української державної комори Арктичного пального чого варта!

Про цю та інші витівки пана Мосійчука докладно розказано на YouTobe каналі журналіста Ігоря Рудича (стор. 1 на vyboranema.in.ua ).

Але Адамович ніколи не втрачав присутність авантюрного духу, як стверджують джерела з Держрезерву, завдяки досить впливовим друзям, до яких він у разі кар’єрного «аларму» не соромився звертатися.

Що ж, Вадим Мосійчук, маючи таких друзів по Фейсбуку як Олексій Гончарук і Максим Нефьодов,

https://www.ukr.net/#news/details/politika/77145649/

відбувся легким переляком (все-таки звільнення за  власним бажанням не йде у жодне порівняння зі звільненням за статтею).

СИЛА ДРУЗІВ – ВЕЛИКА РІЧ

Така велика, що своїх викривачів з громадського сектору Вадим Адамович публічно, у присутності ЗМІ не боявся називати «чернью», принагідно посилаючись на відповідний псалом зі Святого писання.

Але пуста за кількома позиціями комора України та інші порушення у системі Державного резерву таки спонукали нашу кволу «право-похоронну» систему змусити пана Мосійчука ходити до суду.

Принагідно інформуємо, що наступне

СУДОВЕ ЗАСІДАННЯ ЗА СПРАВОЮ 761/13307/19

відбудеться 31.03.2020 15:30 у Шевченківському райсуді Києва.

Обвинувачений: Мосійчук Вадим.

Суть справи: Службова недбалість.

Кримінальне судочинство.

Суддя: Мартинов.

І до суду пан Мосійчук потрапив невипадково, бо ж Рахункова Палата України ухвалила Рішення від 26.02.2019 року «Про розгляд Звіту про результати аудиту ефективності управління матеріальними цінностями державного матеріального резерву.» Аудитом засвідчено, що кошти у сумі 1 мільярд 740 мільйонів 802 тис. грн, виділені у 2017 – 2018 роках на управління матеріальними цінностями державного матеріального резерву, використано неефективно внаслідок несвоєчасного, неповного та непродуктивного ухвалення управлінських рішень Головою держрезерву України.

ЗАКЛАДЕННЯ ДО ДЕРЖАВНОГО ЗАПАСУ НА ДП «КОМБІНАТ РЕКОРД» ПРОСТРОЧЕНОГО НЕЯКІСНОГО ПАЛИВА НА СУМУ 313,4 МЛН. ГРН.

ВСУПЕРЕЧ ВИМОГАМ ЗАКОНУ У ГРУДНІ 2017 РОКУ, ТОБТО НАПРИКІНЦІ МАРКЕТИНГОВОГО РОКУ, БЕЗ ДОЗВОЛУ УРЯДУ ГОЛОВА ДЕРЖРЕЗЕРВУ ЗДІЙСНИВ РЕАЛІЗАЦІЮ НЕДОТОРКАНОГО ЗАПАСУ ЗЕРНА ДЕРЖАВНОГО РЕЗЕРВУ.

Таким чином, запаси зерна державного резерву становлять 5% від затвердженого Урядом рівня накопичення. У разі виникнення необхідності це дозволить забезпечити лише двотижневий термін життєдіяльності держави, замість передбаченого двомісячного терміну.

До цього часу запаси зерна держрезервом так і не були поповнені.

З огляду на погодні умови, є загроза, що на Україну чекає неврожайний рік, а минулі Уряди (Гройсмана та Гончарука) були неспроможні навіть в цьому (ЗАКЛАДЕННІ ЗБІЖЖЯ) зарадити за умов фактичної війни із північно-східним сусідом.

Тож зважаючи на ці та інші «подвиги» (читай, порушення чинного законодавства), пан Мосійчук таки був звільнений 4 жовтня 2019 року з посади з формулюванням

ЗА ВЛАСНИМ БАЖАННЯМ

А наприкінці своєї безславної, і разом з тим, безпрецедентної кар’єри головного комірника України, будучи держслужбовцем і

СИДЯЧИ ПІД ПАЛЬМОЮ НА МОРЯХ, ПОСЛАВ ВІЦЕ-ПРЕМЄРА КУБІВА НА Х…Й!

https://xn—-8sbeyacmtced4a1b5v.xn--j1amh/blog/2019/09/30/%D0%B7%D0%B2%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B6%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%B2%D1%83-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD/

Завіса!

Не має слів! Хіба ж це корупціонер-злодюжка? Та що Ви! Це ж глиба! Велетень! Титан!

Так і хочеться перефразувати класика,

ТАКИХ НЕМА, А ВІН – ДАЛЕКО!

На зміну йому очолювати Держрезерв України прийшов менш яскравий персонаж — Ярослав Погорілий, але й він уже встиг «відзначитися».

4 березня 2020 року відбувся Публічний звіт очільника держрезерву Погорілого, та інформація про це з’явилася на сайті менше ніж за добу – під вечір 3 березня 2020 року.

Але ж відомо, що

Публічний звіт провадиться у формі офіційного виступу керівника органу виконавчої влади не пізніше, ніж через 15 календарних днів від дня його оприлюднення із запрошенням представників громадських рад, громадських об’єднань, організацій роботодавців, професійних спілок, некомерційних організацій, експертів відповідних галузей і засобів масової інформації.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0028-17

Чого ж боявся пан Погорілий, фактично не запрошуючи ЗМІ заздалегідь – за 15 календарних днів?

Звіт Голови Державного агентства резерву України Ярослава Погорілого за 2019 рік.

03.03.2020 | Новини    

Звіт Голови Державного агентства резерву України Ярослава Погорілого за 2019 рік.

04 березня 2020 року о 15:00 за адресою: м. Київ, вул. Пушкінська, 28 Державне агентство резерву України відбудеться публічний звіт Голови Державного агентства резерву України Ярослава Погорілого за 2019 рік.

Регламент заходу:

15:00 – 15:45 – презентація публічного звіту.

15:45 – 16:15 – обговорення звіту, запитання та відповіді.

Запрошуються на захід: представники громадських рад при органах виконавчої влади, громадських об’єднань, організацій, профільні експерти та представники засобів масової інформації.

Акредитація запрошених 04 березня 2020 року за тел. 226-31-95, e-mail: press@rezerv.gov.ua

Може (боявся) того, що журналісти запитають про наявність масок у державній коморі?

Бо ж медійникам відомо, що

у лютому 2020 року, коли у Китаї на повну потугу вирував коронавірус, в Україні на випадок епідемії масок не було.

Та новий Голова держрезерву Ярослав Погорілий упродовж місяця не квапився порушити питання термінової закупівлі захисних масок перед Прем’єр-міністром Гончаруком і закладення масок до Держрезерву України.

Втім, у системі Держрезерву коїлися події іншого порядку: деякі підприємства з Держрезерву, як от – комбінат ДНІПРО – НАМАГАЛИСЯ ЗАХОПИТИ, ПРАКТИЧНО РЕЙДЕРНУТИ ОСОБИ, ЯКИХ БУЛО ПРИЗНАЧЕНО, ЛАГІДНО КАЖУЧИ, З ПОРУШЕННЯМИ.

Такий «менеджмент» викликав подеколи шок, подеколи — несприйняття у лавах співробітників системи Державного резерву України.

Люди, які вже звикли до стилю «керування» таких менеджерів як Мосійчук, коли цінні, навіть наукові кадри з порушеннями усувалися за незгоду з лінією Вадима Адамовича (зокрема, з тим, що ніби завданням Держрезерву є отримання прибутку, чого не має у відповідному законі про Держрезерв)

усвідомлюють, що ані кволі суди і «правопохоронці», ані байдужі Уряди (як це було в особі Гройсмана) не врятують їх від горе-менеджерів, корупціонерів і банальних нахаб.

П.С. Постає запитання. Що робитиме новий Уряд України і парламентська більшість «Слуг народу» у цій ситуації?

Фото unn.com.ua

Чи повернуться обличчями до проблеми належного фінансування державного резерву і контролю за діяльністю урядовців у контексті необхідної кількості і якості державних запасів на випадок надзвичайної ситуації, епідемій та війни?

vyboranema.in.ua

4 thoughts on “Є така «системна» хвороба – цупити у державній коморі

  • 10 марта, 2020 в 22:38
    Permalink

    Как культурный человек я не могу сказать про НЕГО «говнюк». Скажу интеллигентно «непотопляемый он человечище»

    Ответ
  • 11 марта, 2020 в 01:07
    Permalink

    Лечим клептоманию с помощью клаустрофобии. Обращаться к господину Авакову по тел.02

    Ответ
  • 11 марта, 2020 в 07:00
    Permalink

    Хорошая статья. Автору — спасибо. Не оставляйте тему Госрезерва.

    Ответ
  • 12 марта, 2020 в 12:12
    Permalink

    А вот на комбинате «Эстафета» все таки провели захват. Пока директор был на больничном с инсультом, господин Погорелый подписал приказ о его увольнении и назначил исполняющего обязанности, не то что бы работника предприятия, а даже не из структуры Госрезерва. Чем нарушил статью 364 УПК
    Украины. Человека, мягко говоря ничего не понимающего в нефтянке.

    Ответ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Яндекс.Метрика